Sdílejte chiptron.cz na sociálních sítíchRSS feeds

Wemos Lolin32 s ESP32 za 4.90 USD a MicropythonTisk

Programovací jazyk MicroPython se dostává na nespočet zařízení - WiFi&BT moduly s ESP32 nebo mikrokontroléry SAMD21. Popularita MicroPython raketově roste, ale jak začít?

Už nějaký ten týden můžete na těchto stránkách nacházet zajímavé návody o použití ESP32 s programovacím jazykem MicroPython.
Návodů však není nikdy dost a proto vám přináším tento - použití MicroPython s deskou Wemos Lolin32, která stojí 4.90 USD + poštovné (aliexpress).

V návodu publikovaném na diyprojects.io se dočtete, jak takový MicroPython vlastně funguje, co na vývojové desce s ESP32 najdete, ale především se tam dozvíte, jak začít. Co a jak nainstalovat, napíšete první script (budete blikat LEDkou, kdo by to řekl?), a také vytvoříte script, který spustí váš kód na SD kartě okamžitě po jejím vložení.

Celý návod naleznete na https://diyprojects.io/unpacking-wemos-esp32-lolin32-lite-testing-firmware-micropython-raspberry-pi-3/

Vlog o MicroPython a Adafruit Circuitpython

Upozornění

Administrátor těchto stránek ani autor článků neručí za správnost a funkčnost zde uvedených materiálů.
Administrátor těchto stránek se zříká jakékoli odpovědnosti za případné ublížení na zdraví či poškození nebo zničení majetku v důsledku elektrického proudu, chybnosti schémat nebo i teoretické výuky. Je zakázané používat zařízení, která jsou v rozporu s právními předpisy ČR či EU.
Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva.
Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ.
9,425,337 návštěv