Shoutbox

Pro přidání zprávy se musíte přihlásit.

27-06-2019 12:54
ESP32 v IDF se dá programovat v PlatformIO Úsměv

28-04-2019 22:48
Hm, nenašel jsem...

26-04-2019 18:00
Nevíte někdo v čem programovat ESP32 - IDF pod Win bez příkazové řádky?

16-04-2019 11:17
Ahoj vespolek, bavím se čtením signálu pro modelářské servo pomocí Microchip PIC s použitím CCP (capture every edge). ... a-ha, text je omezen na malou délku ...

09-04-2019 01:36
Prosim zahlasujte za moje projekty v Hackaday prize 2019 https://hackaday..
..cker/13133
Diky moc Mrknutí

23-02-2019 16:38
Už jsem ho našel Úsměv Ten zelený zákal je sviňa.

Sdílejte násRSS feeds

Dálkově ovládaná zásuvka pro ovládání spotřebičů během levnějšího tarifuTiskKarel Brukner sdílel na facebookové komunitě Elektronika (bastlení, pokusy, poradna) projekt své chytré zásuvky. Chytrá zásuvka se sepne spotřebič pouze v době, kdy je levnější tarif - nejčastěji se v levném tarifu zapínají pračky, myčky nebo bojler.

Jak sám píše: "Zhotovil jsem proto jednoduchý komplet (vysílač a zásuvka), který funguje tak, že vysílač hlídá v pojistkové skříni stykač, ovládaný na dálku ČEZem a vysílá info. No a zásuvka využívá toho, že když spustíte moderní pračku nebo myčku a odpojíte ji od proudu, tak po zapojení proudu jede dál, tam kde přestala, jako by se nic nestalo." a jedním dechem dodává: "Zdrojové kódy jsou psány rozvláčně a primitivně, jistě by to šlo napsat jinak, zhuštěně a efektivněji. Dělám to schválně pro lepší srozumitelnost, protože až se k tomu za dva roky vrátím, nechce se mi hodinu přemýšlet, co jsem sakra tenkrát tím husto-kruto-přísně-optimalizovaným programem měl na mysli."

Z mého osobního pohledu bych dozajista volil kvalitnější spínané zdroje napájející desku Arduino, vysílač i relé. Zařizení pracuje se síťovým napětím a proto je nutné dodržovat bezpečnost práce.

Jako komunikační rozhraní používá RF moduly STX882 a SRX882.

Schéma i zdrojový kód najdete na https://github.com/neoman68/chytra_zasuvka
Zatím nikdo nekomentoval. Buďte první kdo vloží svůj komentář.

Přidat komentář

Pro přidání komentáře musíte být přihlášený.

Upozornění

Administrátor těchto stránek ani autor článků neručí za správnost a funkčnost zde uvedených materiálů.
Administrátor těchto stránek se zříká jakékoli odpovědnosti za případné ublížení na zdraví či poškození nebo zničení majetku v důsledku elektrického proudu, chybnosti schémat nebo i teoretické výuky. Je zakázané používat zařízení, která jsou v rozporu s právními předpisy ČR či EU.
Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva.
Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ.