Sdílejte chiptron.cz na sociálních sítíchRSS feeds

Ovládání žaluzií s řetízkem s NodeMCUTiskNechat se ráno probudit slunečním světlem je super pocit, den je pak mnohem lepší... v létě ale sluníčko svítí už od pěti a to už tak úžasné není.
Co si takhle vyrobit zařízení pro automatické ovládání žaluzií? Těch s klasickým řetízkem.

V dnešní novince najdete ukázkový kód pro vývojovou desku NodeMCU psanou v jazyce Wiring, tak i 3D model, který si můžete vytisknout. Adaptér slouží pro připojení k servo motoru a zároveň je tím zachycen řetízek žaluzií tak, aby se neprosmekl.

Povětšinou je u podobných projektů nejsložitější mechanika - tak aby všechno do sebe zapadlo. Tady už máte navržený adaptér na servo motor (MG995). Servo motor pak ovládáte přes NodeMCU. A celé zařízení je třeba připojeno se SmartThings.
Nastavení probíhá na webové stránce, která běží také na NodeMCU - nastavení rychlosti, WiFi připojení, aj.

Github projektu: https://github.com/vietquocnguyen/NodeMCU-ESP8266-Servo-Smart-Blinds
3D model adaptéru: https://www.thingiverse.com/thing:2850794

Upozornění

Administrátor těchto stránek ani autor článků neručí za správnost a funkčnost zde uvedených materiálů.
Administrátor těchto stránek se zříká jakékoli odpovědnosti za případné ublížení na zdraví či poškození nebo zničení majetku v důsledku elektrického proudu, chybnosti schémat nebo i teoretické výuky. Je zakázané používat zařízení, která jsou v rozporu s právními předpisy ČR či EU.
Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva.
Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ.
8,912,617 návštěv