Sdílejte chiptron.cz na sociálních sítíchRSS feeds

STM32CubeIDE - vývojové prostředí a grafický nástroj pro nastavení periférií v jednomTiskPo koupi části vývojového studia Atollic TrueStudio se brzy objevily spekulace o sloučení s grafickým nástrojem pro nastavení mikrokontrolérů a periférií CubeMX od STMicroelectronics - což by byla logická cesta. A právě dnes vyšlo vývojové studio kombinující právě IDE TrueStudio a CubeMX s názvem STM32CubeIDE.

STM32CubeIDE obsahuje standardní GCC toolchain a z CubeMX si zatím převzal výběr STM32 mikrokontrolérů, nastavení hodin, pinout a konfiguraci middleware (RTOS, USB, grafika, ...).

Mezi ladící možnosti patří:
- CPU core, IP register, and memory views
- Live variable watch view
- System analysis and real-time tracing (SWV)
- CPU fault analysis tool

STM32CubeIDE podporuje debuggery ST-LINK (STMicroelectronics) a J-Link (SEGGER).
Naimportovat můžete projekty vytvořené jak v Atollic® TrueStudio®, tak i AC6 (System Workbench for STM32).

Instalátor je dostupný pro Linux® (rpm, deb, ), Windows® a MaxOS®.

Balíky ke stažení najdete na https://my.st.com/content/my_st_com/en/products/development-tools/software-development-tools/stm32-software-development-tools/stm32-ides/stm32cubeide.license=1556121734136.product=STM32CubeIDE-DEB.version=1.0.0.html

Video z prvního startu a založení projektu (bez komentářů)

Upozornění

Administrátor těchto stránek ani autor článků neručí za správnost a funkčnost zde uvedených materiálů.
Administrátor těchto stránek se zříká jakékoli odpovědnosti za případné ublížení na zdraví či poškození nebo zničení majetku v důsledku elektrického proudu, chybnosti schémat nebo i teoretické výuky. Je zakázané používat zařízení, která jsou v rozporu s právními předpisy ČR či EU.
Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva.
Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ.
8,544,017 návštěv