Sdílejte chiptron.cz na sociálních sítíchRSS feeds

Ovládáme Raspberry Pi pomocí aplikace Telegram odkudkolivTisk

Vzdáleně ovládat jednodeskový počítač Raspberry Pi (nebo Orange Pi, Banana Pi, aj.) můžete hned několika způsoby - mít věřejnout IP adresu, použít tunel nebo třeba využít komunikační platformy Telegram. A jak? To se dozvíte právě v tomto návodu.

K ovládání využijete robota, kterého nabízí Telegram úplně pro všechny. V českém návodu se dozvíte, jak ho vytvořit a také naučit Raspberry Pi poslouchat povely a ovládat výstupní zařízení.

Celý návod najdete na https://charlieblog.eu/clanek-raspberry-pi-telegram-ovladani

Upozornění

Administrátor těchto stránek ani autor článků neručí za správnost a funkčnost zde uvedených materiálů.
Administrátor těchto stránek se zříká jakékoli odpovědnosti za případné ublížení na zdraví či poškození nebo zničení majetku v důsledku elektrického proudu, chybnosti schémat nebo i teoretické výuky. Je zakázané používat zařízení, která jsou v rozporu s právními předpisy ČR či EU.
Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva.
Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ.
10,348,535 návštěv