Sdílejte chiptron.cz na sociálních sítíchRSS feeds

ESP32-S2 jednojádrový procesor s frekvencí až 240 MHz a Wi-Fi rozhraním (bez Bluetooth)Tisk

Espressif před několika dny zveřejnil novinku ESP32-S2, jednojádrový procesor s taktem až 240MHz, Wi-Fi konektivitou 802.11 b/g/n (bez Bluetooth) a pamětí 320 kB SRAM a 128 kB ROM.
ESP32-S2 tak doplňuje rodinu čipů pro bezdrátovou komunikaci ESP8266 a ESP32.
Verze S2 nedisponuje takovým výkonem jako jeho starší brácha ESP32, a tak by se mělo jednat o levnější variantu, která by měla být určená pouze proto nejdůležitější - zabezpečenou Wi-Fi komunikaci s vaším serverem nebo cloudem s lepší cenou než ESP32.

Čip o velikosti 7x7 mm (pouzdro QFN) v sobě dále ukrývá low-power procesor, který funguje v momentu, kdy se čip nachází v režimu snížené spotřeby.
V nejhlubším režimu spánku by měla být spotřeba okolo 5 uA. S těmito parametry je předurčen k dlouhodobému napájení z baterií.

ESP32-S2 podporuje i Time-of-Flight měření signálu skrze běžné WiFi pakety.

S2 dále obsahuje 43 programovatelných GPIO, 14 kapacitních dotykových vstupů, I2C, SPI, UART, ADC/DAC a PWM. K ESP32-S2 můžete připojit i kameru s podporou 8 nebo 16-bitovým DPV rozhraním s frekvencí až 40 MHz. Připojit můžete i LCD s rozhraním 8-bit parallel RGB/8080/6800 a také 16 nebo 24-bitovým paralelní sběrnicí.

Mezi dostupná zabezpečení patří AES256 šifrovací jednotka, 4096-bitová eFUSE paměť s dostupnou pamětí pro uživatele 2048 bitů.

Tiskovou zprávu najdete na https://www.espressif.com/en/news/espressif-announces-%E2%80%A8esp32-s2-secure-wi-fi-mcu

Upozornění

Administrátor těchto stránek ani autor článků neručí za správnost a funkčnost zde uvedených materiálů.
Administrátor těchto stránek se zříká jakékoli odpovědnosti za případné ublížení na zdraví či poškození nebo zničení majetku v důsledku elektrického proudu, chybnosti schémat nebo i teoretické výuky. Je zakázané používat zařízení, která jsou v rozporu s právními předpisy ČR či EU.
Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva.
Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ.
10,460,733 návštěv