Sdílejte chiptron.cz na sociálních sítíchRSS feeds

Arduino není jenom ATmega328 - zkuste ATtiny88TiskNa internetu můžete zakoupit nepřeberné množství nejrůznějších Arduino kompatibilních vývojových desek. Povětšinou jsou založeny na mikrokontrolérech, které používají originální Arduino desky. Tato deska je jiná, používá mikrokontrolér ATtiny88.

Tato vývojová deska s názvem MH Tiny s ATtiny88 je v Arduino IDE podporována až po instalaci balíku MH-ET LIVE. Knihovna není oficiálně podporována Arduino.cc a jedná se čistě o knihovnu, kterou vytvořili třetí strany.

Na stránce prodejce (aliexpress) zároveň najdete i postup, jak podporu v Arduino IDE desky nainstalovat i to jaké je rozložení vývodů na desce.

Parametry ATtiny88:
Program Memory Type - Flash
Program Memory Size (KB) - 8
CPU Speed (MIPS/DMIPS) - 12
SRAM Bytes - 512
Data EEPROM/HEF (bytes) - 64
Digital Communication Peripherals - 1-SPI, 1-I2C
Capture/Compare/PWM Peripherals - 1 Input Capture, 1 CCP, 4PWM
Timers - 1 x 8-bit, 1 x 16-bit
Number of Comparators - 1
Temperature Range (°C) - -40 to 85
Operating Voltage Range (V) - 1.8 to 5.5
Pin Count - 32

Desku MH-Tiny ATtiny88 zakoupíte například zde za 1.79 USD s poštovným zdarma
https://www.aliexpress.com/item/32953202750.html

Upozornění

Administrátor těchto stránek ani autor článků neručí za správnost a funkčnost zde uvedených materiálů.
Administrátor těchto stránek se zříká jakékoli odpovědnosti za případné ublížení na zdraví či poškození nebo zničení majetku v důsledku elektrického proudu, chybnosti schémat nebo i teoretické výuky. Je zakázané používat zařízení, která jsou v rozporu s právními předpisy ČR či EU.
Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva.
Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ.
9,425,401 návštěv