Sdílejte chiptron.cz na sociálních sítíchRSS feeds

První cenově dostupný vývojový kit s mikrokontrolérem postaveným na jádře RISC-V za 4.90 USDTiskMikrokontroléry jsou ve všech zařízeních, které máte běžně kolem sebe a často jich je tam několik. Většina z nich je založena na licencovaném jádře ARM.
Jako konkurenci tu máme mikrokontroléry postavené na jádře RISC V - open-hardware jádro, které si může kdokoliv a kdykoliv upravit podle svých potřeb a nemusí platit licenci za použití.

Dostupných vývojových kitů je na světě jako šafránu a tak není mnoho bastlířů, kteří by s ním měli nějakou zkušenost, ale to se teď může změnit díky Sipeed Longan Nano s GD32VF103.
Giga Devices je známá především svým klonem populární STM32 - GD32F103.

Tento mikrokontrolér je osazen na vývojovém kitu Sipeed Longan Nano obsahující i displej 160x80 IPS RGB LCD (0.96") a konektor USB Type C.

Výrobce tvrdí, že spotřeba oproti Cortex-M3 je pouze třetinová při srovnatelných podmínkách.

Výrobce desky také zveřejnil na svém github projekt fungující s PlatformIO. Zároveň tam najdete i vzorový kód pro blikání LEDkou.

Desku můžete zakoupit na seeedstudio (zatím pouze předobjednávka) za 4.90 USD + poštovné.

Odkaz do e-shopu: https://www.seeedstudio.com/Sipeed-Longan-Nano-RISC-V-GD32VF103CBT6-Development-Board-p-4205.html

Upozornění

Administrátor těchto stránek ani autor článků neručí za správnost a funkčnost zde uvedených materiálů.
Administrátor těchto stránek se zříká jakékoli odpovědnosti za případné ublížení na zdraví či poškození nebo zničení majetku v důsledku elektrického proudu, chybnosti schémat nebo i teoretické výuky. Je zakázané používat zařízení, která jsou v rozporu s právními předpisy ČR či EU.
Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva.
Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ.
9,403,926 návštěv