Sdílejte chiptron.cz na sociálních sítíchRSS feeds

Buddy - robota do každé školy a rodiny (kickstarter)TiskS přicházející změnou v našem školství, tedy zařazením testovacího předmětu o nových technologiích, se české školství snaží dohat dvacetiletou časovou ztrátu mezi učivem na ZŠ a reálnými potřebami moderního světa.

K pochopení moderních technologií je třeba nadšených kantorů, ale také pomůcek. Mezi ně patří nepřeberné množství robotů, které můžete zakoupit (MeetEdizon, Ozobot) nebo si je vyrobit (mBot) - třeba na 3D tiskárně. Na kickstarter se objevila kampaň robota Buddyho založeného na Arduino.

Řídící deska robota Buddyho je založena na desce mePed - ta obsahuje konektor pro Arduino Nano a zároveň konektory pro připojení LEDek, ultrazvukového čidla, serv, a konektor pro modul ESP01 s čipem ESP8266.Software robota Buddyho je navržen tak, aby ho mohli ovládat především děti - proto je ho možné "programovat" pomocí Blokly a také makeBlocks. Pokročilejší můžou porgramovat robota přímo v Arduino IDE.
Díky použití Arduino Nano jako řídící desky je celý koncept maximálně zjednodušen, protože podpora pro tuto desku už je hotova.

Počáteční cena začíná na 49 USD s dodání v prosinci 2019.
Kickstarter: https://www.kickstarter.com/projects/slantrobotics/littlebot-buddy


Za tuto cenu dostanete desku mePed, tři serva, ultrazvukové čidlo a jednotlivé plastovéUpozornění

Administrátor těchto stránek ani autor článků neručí za správnost a funkčnost zde uvedených materiálů.
Administrátor těchto stránek se zříká jakékoli odpovědnosti za případné ublížení na zdraví či poškození nebo zničení majetku v důsledku elektrického proudu, chybnosti schémat nebo i teoretické výuky. Je zakázané používat zařízení, která jsou v rozporu s právními předpisy ČR či EU.
Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva.
Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ.
10,348,283 návštěv