Sdílejte chiptron.cz na sociálních sítíchRSS feeds

FPGA, Wi-Fi a Arduino - udělejte z Arduino tankTiskNejrůznějších rozšíření pro Arduino je spousta - zvukové, sensorické, výkonnové ale mít na Arduino i FPGA?
To je novinka a navíc v kombinaci s Wi-Fi a Bluetooth rozhraním (ESP32). Právě tohle nabízí rozšíření od SeeedStudio - Spartan Edge Accelerator.
Deska ale nemusí fungovat jenom jako rozšíření stávající desky Arduino, ale jako i samostatný vývojový kit.

A to není vše, na desce najdete ještě 8bitové DAC, šestiosý akcelerometr a gyroskop a také konektor pro rozšiřující desky Groove.Osazeným FPGA se stal čip XC7S15-1FTGB196C, Wi-Fi a Bluetooth zajišťuje ESP32, jako šestiosý akcelerometr a gyroskop je použitý LSM6DS3TR. Komunikaci mezi Arduino a vaším počítačem zajišťuje obvyklý USB-UART převodník CP2102. Spartan Edge připojíte k počítači skrze USB Type C.
Jak bylo zmíněno výše, deska Spartan Edge může fungovat buď jako rozšíření Arduino desky nebo samostatně. Spartan Edge taky může sloužit jako klasický vývojový kit s FPGA. "Programování" pak probíhá v programu Vivado IDE.

Na wiki stránce produktu najdete všechny potřebné informace - od popisu jednotlivých částí desky přes software - jak a kde co nastavit tak, aby vám to všechno fungovalo.
Seeedstudio poskutuje i API pro FPGA, které využijete v Arduino IDE.

Upozornění: Deska obsahuje napěťové děliče pro FPGA - z 5V logiky na 3.3V logiku. Pokud ale použijete Arduino desku, která má 3.3V logiku, na vstupu FPGA bude nižší napětí a FPGA nebude fungovat. Proto musí být Arduino deska 5V logiku.

Cena v předprodeji je 35.90 USD + poštovné.
https://www.seeedstudio.com/Spartan-Edge-Accelerator-Board-p-4261.html


Wiki produktu: http://wiki.seeedstudio.com/Spartan-Edge-Accelerator-Board/

Upozornění

Administrátor těchto stránek ani autor článků neručí za správnost a funkčnost zde uvedených materiálů.
Administrátor těchto stránek se zříká jakékoli odpovědnosti za případné ublížení na zdraví či poškození nebo zničení majetku v důsledku elektrického proudu, chybnosti schémat nebo i teoretické výuky. Je zakázané používat zařízení, která jsou v rozporu s právními předpisy ČR či EU.
Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva.
Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ.
10,460,539 návštěv