Sdílejte chiptron.cz na sociálních sítíchRSS feeds

Další vývojový kit s otevřeným jádrem RISC-V a Wi-Fi modulem s ESP8266TiskJádro RISC-V je vyvíjeno od roku 2010 na Kalifornské univerzitě v Berkeley a v posledních měsících je mu věnována čím dál větší pozornost. A to oprávněně. Jedná se o otevřené jádro, které nepodléhá licenci a je jej možné volně upravit.

Teď seeedstudio vydalo další vývojovou desku s mikrokontrolérem GD32VF103 of firmy Giga Devices.
Deska Wio Lite RISC-V obsahuje kromě samotného mikrokontroléru i Wi-Fi modul založený na ESP8266.

Nedávno tu byla novinka Sipeed Longan Nano s GD32VF103 za 4.90 USD. Jakub Čížek si zase hrál deskou obsahující Xuantie 910 s taktem 2,5 GHz.

Wio Lite RISC-V můžete napájet jak z USB (USB Type-C konektor), tak i konektor pro LiPol akumulátor s integrovanám nabíjecím obvodem.
Wi-Fi modul je jednoduše oddělitelný pomocí odlomení DPS.

Na desce dále najdete 3 LED (napájecí, nabíjející a uživatelskou), jedno reset tlačítko, microSD slot na zadní straně desky, JTAG konektor pro programování a ladění programu a IO header s vyvedenými GPIO a sběrnicemi.

Desku nyní můžete objednat v předprodeji za 6.90 USD + poštovné na seeedstudio.com

Upozornění

Administrátor těchto stránek ani autor článků neručí za správnost a funkčnost zde uvedených materiálů.
Administrátor těchto stránek se zříká jakékoli odpovědnosti za případné ublížení na zdraví či poškození nebo zničení majetku v důsledku elektrického proudu, chybnosti schémat nebo i teoretické výuky. Je zakázané používat zařízení, která jsou v rozporu s právními předpisy ČR či EU.
Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva.
Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ.
8,182,992 návštěv