Sdílejte chiptron.cz na sociálních sítíchRSS feeds

Tiskneme roboty - dneska ty složitějšíTisk

Limity 3D tisku se stále překonávají, vytisknout už můžete spoustu zajímavých věcí - třeba vlastní roboty.
Pojďte si vytisknout a sestavit repliku robota WALL-E známého ze stejnojmenného filmu nebo psího robota Spotmicro. Spotmicro je zmenšená kopie robota Spotmini od Boston Dynamics.

Pokud si na tyto roboty netroufáte, mrkněte na ty jednodušší.

WALL-EVytištěný robot je poháněn Arduino Uno, dvěma DC motory a sedmi servy. V níže uvedeném odkaze najdete jak schéma zapojení, tak i video, jak robota zkompletovat, protože se skládá z více než 60 dílů.

Další informace najdete na https://www.thingiverse.com/thing:3703555

SpotmicroUrčitě jste viděli videa od Boston Dynamics, jak něco podobnému psovi nebo poníkovi umí chodit, běhat, chodit do schodů, skákat na dvou "nohách".
To je Spotmini - malý robot, který by měl jít zanedlouho do volného prodeje.
Spotmicro rozpohybovává 12 servo motorů a je řízen Arduino Mega. Obsahuje místo pro dvě ultrazvuková čila, jeden Bluetooth modul, 9-osý akcelerometr, gyroskop a magnetometr.

Další informace najdete na https://www.thingiverse.com/thing:3445283

Upozornění

Administrátor těchto stránek ani autor článků neručí za správnost a funkčnost zde uvedených materiálů.
Administrátor těchto stránek se zříká jakékoli odpovědnosti za případné ublížení na zdraví či poškození nebo zničení majetku v důsledku elektrického proudu, chybnosti schémat nebo i teoretické výuky. Je zakázané používat zařízení, která jsou v rozporu s právními předpisy ČR či EU.
Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva.
Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ.
9,664,511 návštěv