Sdílejte chiptron.cz na sociálních sítíchRSS feeds

LoraPaper - předpověď počasí bez bateriíTiskDo IoT sítě (Internet of Things) můžete připojit vlastně cokoliv. V článku níže najdete podrobnou dokumentaci zařízení založeném na ATmega328P a 1.1" ePaper se vzorovým příkladem předpovědi počasí.
Zařízení je poháněno pouhým slunečním světlem a tak je systém energeticky nezavislým.

Systém se tak řadí do energy harvesting zařízení, tedy zařízení, které čerpají energii z okolí. Účinný převod energie ze slunečního světla do superkapacitoru je dán obvodem AEM10941.

Komunikace probíhá pomocí sítě TTN (The Things Network), což je energeticky úspornou volbou komunikace oproti GPRS, GSM nebo Wi-Fi.
Použitý mikrokontrolér je stejný, jako se používá v populárních deskách Arduino Uno nebo Nano.

Autor využil všech cest, jak dosáhnout co nejnižší úspory energie - ať už použím úsporných režimů čipu, tak i volbou součástek.

Na github projektu najdete jak schéma, tak i vzorové příklady (předpověď počasí) https://github.com/robpo/lorapaper

Upozornění

Administrátor těchto stránek ani autor článků neručí za správnost a funkčnost zde uvedených materiálů.
Administrátor těchto stránek se zříká jakékoli odpovědnosti za případné ublížení na zdraví či poškození nebo zničení majetku v důsledku elektrického proudu, chybnosti schémat nebo i teoretické výuky. Je zakázané používat zařízení, která jsou v rozporu s právními předpisy ČR či EU.
Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva.
Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ.
8,920,008 návštěv