Sdílejte chiptron.cz na sociálních sítíchRSS feeds

Odyssey - jednodeskový počítač s STM32MP1TiskPřed rokem STMicroelectronics zveřejnilo novinku v podobě nové rodiny mikroprocesorů STM32MP1 - ARM® Cortex®-A7 32-bit RISC s taktem až 650 MHz kterému sekunduje mikrokontrolér ARM® Cortex®-M4 s taktem až 209 MHz.
Během té doby vzniklo několik modulů obsahující nějaký mikrokoprocesor právě z rodiny STM32MP1.
V dnešní novince vám představím jednodeskový počítač Odyssey, který má kompatibilní pinout s popoulárním jednodeskovým počítače Raspberry Pi.Jak už bylo napsáno výše, Odyssey je založen na modulu s STM32MP1 (SoM - System on Module), který obsahuje MPU, PMIC i RAM.

Na desce samotné pak najdete gigabitový ethernet, WiFi 802.11 b/g/n a BLE 4.1, 2x USB host konektor, USB-C, konektor MIPI-DSI pro displej i DVP konektor pro kameru. Přítomen je i slot na microSD kartu a 2x Grove konektor, kam můžete připojit bezpočet čidel.

Na modulu najdete RAM o velikost je 512 MB a FLASH 4 GB (eMMC).

Rozměry desky jsou 56x85mm a cena je stanovena na 54.90 USD.

Jednodeskový počítač můžete zakoupit na https://www.seeedstudio.com/ODYSSEY-STM32MP157C-p-4464.html

Wiki je dostupná na http://wiki.seeedstudio.com/ODYSSEY-STM32MP157C/


Upozornění

Administrátor těchto stránek ani autor článků neručí za správnost a funkčnost zde uvedených materiálů.
Administrátor těchto stránek se zříká jakékoli odpovědnosti za případné ublížení na zdraví či poškození nebo zničení majetku v důsledku elektrického proudu, chybnosti schémat nebo i teoretické výuky. Je zakázané používat zařízení, která jsou v rozporu s právními předpisy ČR či EU.
Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva.
Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ.
10,196,635 návštěv