Sdílejte chiptron.cz na sociálních sítíchRSS feeds

Rosetta@Home proti Covid-19 na vašem Raspberry PiTiskBojovat proti nemoci Covid-19, kterou způsobuje Sars-cov-2, můžete nejrůznějšími způsoby - šitím roušek, pomoci starším občanům, kteří jsou v rizikové skupině, a/nebo poskytnutím výpočetního výkonu vašeho počítače vědcům, kteří by tak mohli provádět nejnáročnější simulace.
A do položky "váš počítač" se nyní řadí i populární jednodeskový počítač Raspberry Pi díky aplikaci BOINC Manager.

Právě tento program podporuje projekt Rosetta@home, který se zabývá právě řešením nemoci Covid-19.
A instalace je naprosto lehká - nainstalujete BOINC manager, spustíte ho, vyberete projekt Rosetta@home, zaregistrujete se do projektu a ... a to je vše. Vaše Raspberry Pi se právě stalo jedním kolečkem v celém soukolí kol, kteří řeší nemoc Covid-19.

Návod na Raspberry Pi s operačním systémem Ubuntu 64bit najdete na https://www.tomshardware.com/how-to/fight-coronavirus-with-raspberry-pi

Video návod pak najdete níže

Upozornění

Administrátor těchto stránek ani autor článků neručí za správnost a funkčnost zde uvedených materiálů.
Administrátor těchto stránek se zříká jakékoli odpovědnosti za případné ublížení na zdraví či poškození nebo zničení majetku v důsledku elektrického proudu, chybnosti schémat nebo i teoretické výuky. Je zakázané používat zařízení, která jsou v rozporu s právními předpisy ČR či EU.
Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva.
Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ.
9,928,669 návštěv