TinyCharger – nabíječka Li-ion s USB-C a microUSB

Stefan Wagner vytvořil nový projekt. Tentokrát je to nabíječka Li-ion akumulátorů se vstupem z microUSB konektoru nebo USB-C.

Ovládacím kontrolérem je ATtiny85 (nebo také 25 či 45).

Na miniaturní desce najdete kromě vstupních konektorů microUSB a USB-C také výstupní konektory pro připojení Li-ion akumulátoru – 2.54 hřebínek a JST-PH 2.0.

Nabíjecí proud můžete volit od 100mA až do 1000mA a aktuální data jsou zobrazena na malém OLED s rozlišení 128x64px. Nabíjecí proud se volí tlačítky.

Jako nabíjecí obvod je použit TP4056 a měřící proud a napětí jsou měřeny pomocí integrovaného obvodu INA219.

Rozlišení při měření proudu je 1mA.

Ovládací firmware, dokumentaci, postup programování a výrobní podklady najdete na github projektu https://github.com/wagiminator/ATtiny85-TinyCharger

Pokud chcete Li-ion nabíječku s microUSB a USB-C ale bez nutnosti programování, podívejte se na tuto https://chiptron.cz/articles.php?article_id=279

Sdílejte článek:
Ukaž světu,
že jsi Maker!
Koupit tričko
Kafe pro Chiptrona
Dodej energii dalšímu článku

Související články

Všemi směry propíraný jednotný konektor do všech malých a středních výrobků je USB-C.

Člověka napadá během života spousta nápadů, ne vždy je má ale čas a chuť zrealizovat.

Test nabíjecích LiPol tužkových AA baterií. V článku se dozvíte jaké jsou jejich výhody i nevýhody a jak si stojí s klasickými AA bateriemi. A na závěr vás čeká překvapení, co to uvnitř vlastně je.

Pokud programujete mikrokontroléry od firmy STM (STM32F4, STM32F0, STM32L1) pomocí Standard Pheripheral Library, tak se vám možná nelíbí velikost výsledného kódu.

Na aliexpressu jsem zahlédl zajímavý regulovatelný zdroj DC-6006L, který může být napájený skrze banánky, souosý konektor nebo, a to je nejzajímavější, z USB-PD nabíječky.

Trendy