Sdílejte chiptron.cz na sociálních sítíchRSS feeds

ESP32 a Arduino IDETisk

Konečně jsem se dostal k sepsání krátkého návodu, jak rozchodit ESP32 (mnohem, mnohem výkonnější ESP8266). Návodů je na internetu vícero, tenhle je trochu jiný. Nepoužívám LoLin32, Hornbill nebo ESP-DevkitC.

Dostal jsem od dfrobot.com ESP32, shodou náhod pár dní předtím jsem našel zajímavou desku, respektive variaci desek, kde se používá ESP32 - projekt se jmenuje SunDuino.

Další části článků o ESP32:
ESP32 a Arduino IDE
ESP32, SunDuino a teplotní/vlhkostní čidlo Si7021 (HTU21)
ESP32, SunDuino - teplotní/vlhkostní čidlo Si7021 a OLED 128x64px (I2C)


SunDuino desky bohužel nejsou k zakoupení přímo u českého distributora a tak se musíme obrátit na polského elty.pl.
Domluvil jsem se vývojářem SunDuino konceptu a ten mi laskavě zaslal tři typy desek, které můžu s ESP32 použít. Tím mu vřele děkuji. Jeho pokroky s vývojem ať už ESP32 můžete sledovat na google plus

Univerzální modul s ESP32 http://elty.pl/pl/p/-Adapter-PCB-dla-ESP-WROOM-32/1948ESP32 jako Arduino s konektory Arduino Uno rev.3 http://elty.pl/pl/p/Adapter-PCB-dla-ESP-WROOM-32-zlacza-Arduino/1949Dokumentaci obou desek naleznete zde (v polštině).

Nakonec jsem si vybral druhou jmenovanou desku - ESP32 SunDUINO v1.0. Detailnější popis desky naleznete zde (v polštině).

Pinout SunDuino ESP32:


Po úspěšném zapájení ESP32 SunDuino, deska neobsahuje žádné zvláštní komponenty, přišlo na řadu oživení.

https://www.dfrobot.com/ zveřejnil návod, jak rozchodit ESP32 v Arduino.

Je to velmi jednoduché, přidáte https://git.oschina.net/dfrobot/FireBeetle-ESP32/raw/master/package_esp32_index.json soubor do File -> Preferences -> Additional Board Manager URLs.Poté v Tools -> Board -> Boards Manager přidáte FireBeetle ESP32Po stažení balíků už vidíte FireBeetle ESP32 v nabídce desek.SunDuino připojíte k USB-UART převodníku s DTR, RST, TX, RX pinem a nakonec napájení.
POZOR!
U vývojových desek SunDuino musíte UART zapojit RX - RX, TX - TX !!!


Funkčnost vyzkoušíte vzorovým programem pro blikání LEDkou. Dioda bude blikat na vývodu číslo 2 SunDuino.

Zajímavým řešením je automatické spuštění bootloaderu, který využívá právě RST a DTR piny.
N-channel MOSFET tranzistory můžete vybrat víceméně libovolné - já například použil 2N7002, které jsem měl po ruce.Na videu níže můžete vidět, že program se opravdu nahrává a LEDka opravdu bliká :-)

Upozornění

Administrátor těchto stránek ani autor článků neručí za správnost a funkčnost zde uvedených materiálů.
Administrátor těchto stránek se zříká jakékoli odpovědnosti za případné ublížení na zdraví či poškození nebo zničení majetku v důsledku elektrického proudu, chybnosti schémat nebo i teoretické výuky. Je zakázané používat zařízení, která jsou v rozporu s právními předpisy ČR či EU.
Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva.
Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ.
9,119,188 návštěv