Sdílejte násRSS feeds

Jak vyrobit baterii z ovoce pro low-power vývojovou desku s ESP32Tisk

Níže uvedený článek je článek přeložený ze stránek dfrobot.com.

Tento návod vás může naučit, jak vyrobit baterii z ovoce. Zároveň potvrzuje nízkou spotřebu vývojové desky FireBeetle ESP32.

Ověření nízké spotřeby desky FireBeetle ESP32

Upravte program tak, aby se dal ESP32 čip ihned po spuštění, uvést do hlubokého spánku, kvůli nízké spotřebě. Spánek trvá 2 minuty. Čip tedy každé 2 minuty restartujte.

Připojte záporný pól lithiové baterie na GND (zem) základní desky FireBeetle ESP32, kladný pól lithiové baterie na kladný pól digitálního multimetru, záporný pól digitálního multimetru na kladný pól desky FireBeetle ESP32. Lithiová baterie tedy zásobuje energií desku FireBeetle ESP32 přes digitální multimetr.Testovací proud: 11,897 µA.

Závěr: Proud celého modulu je cca 10 µA, když základní deska FireBeetlu ESP32 vstoupí do režimu nízké spotřeby.

Energie dodávaná baterií vyrobenou z ovoce

Baterie je vyrobena z citronů, měděných plechů a pozinkovaných železných hřebíků. Měděné plechy slouží jako kladný pól a železný hřebík jako záporný pól. Pro nahrazení původní lithiové baterie jako zdroje napájení (ESP32 nemůže být na začátku napájen ovocnou baterií kvůli velkému proudu. Je tedy potřeba to nejdříve připojit na lithiovou baterii a poté, co je ESP32 spuštěno, vyměňte lithiovou baterii za baterii vyrobenou z ovoce).

Potřebný materiál
1x FireBeetle ESP32 IOT Mikrokontrolér (Podporuje Wi-Fi a Bluetooth)
4x Dráty
1x Citron

Stavba ovocné baterie
Hodnota elektrického napětí jedné ovocné baterie:


Elektrické napětí při testování jedné baterie z ovoce je 1,16V, takže hodnota čtyř takových baterií je přibližně 4,5V:

Testovací proud: 9,514 µASpotřeba energie z ovocné baterie je: 9,514 µA (cca 10 µA). Naše zařízení tedy po připojení na 4 citrony funguje.

Originální článek je zde.
Zatím nikdo nekomentoval. Buďte první kdo vloží svůj komentář.

Přidat komentář

Pro přidání komentáře musíte být přihlášený.

Upozornění

Administrátor těchto stránek ani autor článků neručí za správnost a funkčnost zde uvedených materiálů.
Administrátor těchto stránek se zříká jakékoli odpovědnosti za případné ublížení na zdraví či poškození nebo zničení majetku v důsledku elektrického proudu, chybnosti schémat nebo i teoretické výuky. Je zakázané používat zařízení, která jsou v rozporu s právními předpisy ČR či EU.
Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva.
Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ.