Sdílejte chiptron.cz na sociálních sítíchRSS feeds

Hiearchie článků

Články: STM32duino

Test kontiunity zapájené součástky - test který vám zabere pár vteřin, ale ušetří hodiny
Test čeho? Kontiunity? Proboha, co to je? Jste si asi řekli... ale je to naprosto triviální test, který vám může ušetřit hodiny bádání, proč vám vaše zařízení nefunguje. Proč nefunguje? Protože máte třeba nezapájený pin integrovaného obvodu - tento test vám ukáže, který pin není zapájený.

STM32duino IV. - Čteme teplotu a vlhkost z Si7021 (I2C sběrnice)
Ve čtvrtém díle našeho seriálu o STM32duino se konečně podíváme na slibovanou I2C sběrnici. Ukážeme si výchozí I2C sběrnici a také připojení SDA,SCL na jiné GPIO.

STM32duino III. - Komunikujeme pomocí Serial (USART)
Ve třetím díle si ukážeme použití snad nejpopulárnější sběrnice - USART, v Arduino světě je nazývána jako Serial. Mikrokontroléry STM32 mají zpravidla několik USART sběrnic a disponují také možností použít alternativní výstupy sběrnic.

STM32duino II. - Ovládáme GPIO
Ve druhém díle o STM32duino si ukážeme práci s digitálními vstupy a výstupy. Ukážeme si příklad pro ovládání vstupu, výstupu a přivedeme PWM signál na GPIO.

STM32duino I. - Jak začít s STM32 jako Arduino
Arduino je velmi populární platforma s rozsáhlou komunitní podporou. Kromě originálních vývojových kitů Arduino můžete zakoupit desítky typů klonů ať už se stejnými mikrokontroléry, které používá i Arduino - typicky ATmega328 a SAMD21, nebo jinými čipy jako je například ESP32 nebo ESP8266. Mezi poslední jmenované patří i mikrokontroléry STM32. Pro některé STM32 mikrokontroléry vytvořila komunita podporu i pro jazyk Wiring, který se na Arduino platformě používá. Tato série článků bude používat Arduino knihovnu s názvem STM32duino.

Upozornění

Administrátor těchto stránek ani autor článků neručí za správnost a funkčnost zde uvedených materiálů.
Administrátor těchto stránek se zříká jakékoli odpovědnosti za případné ublížení na zdraví či poškození nebo zničení majetku v důsledku elektrického proudu, chybnosti schémat nebo i teoretické výuky. Je zakázané používat zařízení, která jsou v rozporu s právními předpisy ČR či EU.
Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva.
Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ.
10,351,144 návštěv