Sdílejte chiptron.cz na sociálních sítíchRSS feeds

Aktualizace: Instalace Dosbianu a Windows 95 na Raspberry Pi 4B - kompletní návodTiskČlánek o operačním systému, který vám připomene hry ze začátku počítačové éry jsem tu publikoval nedávno.
Z verze 1.0 beta se po několika týdnech stala verze 1.5, na které spustíte nejen hry pro DOS 3.11, ale i Windows 95 nebo Windows 98.
To vám umožní hrát legendární hry jako Red Alert nebo Diablo.

Dosbian se skládá ze dvou částí a to Raspbian Buster Lite a Dosbox.

Pokud vám není instalace Dosbianu jasná, pomůže vám článek zonepi.cz - https://blog.zonepi.cz/dosbian-na-raspberry-pi-4b/

Daniel Řepka je jeden z hlavních propagátorů tohoto operačního systému a právě on rozjel Windows 95 i 98 na Raspberry Pi 4B.

Aktualizace: Instalace Windows 95 na Dosbian s Raspberry Pi 4B
Návod najdete na https://blog.zonepi.cz/microsoft-windows-na-raspberry-pi-4b/

Windows 95


Windows98


Najdete tak od něj bezpočet příspěvků na facebookové skupině Dosbian.

Stránka projektu Dosbian - https://cmaiolino.wordpress.com/dosbian/

Upozornění

Administrátor těchto stránek ani autor článků neručí za správnost a funkčnost zde uvedených materiálů.
Administrátor těchto stránek se zříká jakékoli odpovědnosti za případné ublížení na zdraví či poškození nebo zničení majetku v důsledku elektrického proudu, chybnosti schémat nebo i teoretické výuky. Je zakázané používat zařízení, která jsou v rozporu s právními předpisy ČR či EU.
Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva.
Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ.
8,543,624 návštěv