Sdílejte chiptron.cz na sociálních sítíchRSS feeds

TinyLoad - elektronická zátěž s ATtiny85TiskMáte elektronickou zátěž? Že ne? A co si takhle postavit elektronickou zátěž, která se vám vejde do kapsy.
TinyLoad je projekt Stefana Wagnera. Tato zátěž je řízena mikrokontrolérem ATtiny85, údaje o napětí, proudu, výkonu a odporu jsou zobrazované na OLED o velikosti 0.96".

Malá ATtiny85 je napájena z USB (pouze napájení, ATtiny přes USB nijak nekomunikuje) a výkon se pálí na tranzistoru IRL540NPBF. Maximální proud může být 4.5A, s napětím byste neměli jít přes 26V.

Teplota tranzistoru je měřena termočlánkem a tranzistor samotný musí být připevněn na chladič s ventilátorem. Ten je opět řízen skrze ATtiny.

Projekt najdete na githubu https://github.com/wagiminator/ATtiny85-TinyLoad a najdete tam zároveň i program.

Líbí se vám projekt a chcete si ho zapájet? Nechal jsem si vyrobit plošné spoje i pro tento projekt v PCBway.Upozornění

Administrátor těchto stránek ani autor článků neručí za správnost a funkčnost zde uvedených materiálů.
Administrátor těchto stránek se zříká jakékoli odpovědnosti za případné ublížení na zdraví či poškození nebo zničení majetku v důsledku elektrického proudu, chybnosti schémat nebo i teoretické výuky. Je zakázané používat zařízení, která jsou v rozporu s právními předpisy ČR či EU.
Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva.
Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ.
7,470,734 návštěv