Sdílejte chiptron.cz na sociálních sítíchRSS feeds

Využití rozšířené reality pro bastlířeTiskRozšířená realita (Augmented Reality) je novodobou technologií se ke kterou se běžný smrtelník moc často nepotká. Využití rožšířené reality ale můžeme najít a použít i v našem bastlířském světě. A to úplně zdarma.

Každý bastlíř se ve svém životě určitě setkal se situací, kdy navrhne nějaký projekt a po zapájení to nefunguje. A je třeba měřit a měřit.
Neustále koukáte do schématu, do návrhu desky, do schématu, berete do ruky multimetr, měříte a hele! není tam to správné napětí. V zápětí přichází zklamání, protože jste měřili na jiném pinu.

A právě v tomto případě oceníte možnosti programu InspectAR. Ten vám totiž ukáže, kde přesně vám vede jaká cesta, kde je jaký polygon a k jaké součástce je co připojené.

Na začátku mého seznamování s programem InspectAR jsem se obával náročnosti ovládání, ale je to fakt neskutečně jednoduché a intiutivní a navíc zdarma.
Vysvětlím pojem zdarma: Pokud jste uživatel jednotlivec, desky tvoříte v programech KiCAD nebo Eagle CAD, pak za tuto cenu - zdarma - máte neomezené množství projektů, které tam můžete nahrát. Kromě vašich projektů můžete využít i projekty od firem jako jsou Arduino MRK Zero, ESP32 WROOM, Arduino Mega2560, Arduino Nano i Arduino Uno a spoustu a spoustu dalších.
Kromě toho máte zdarma i aplikaci pro Android a iOS.

Pokud navrhujete v Altium, Cadence, Mentor a dalších pak je cena za využití této služby 499 USD/rok. V této ceně ale máte navíc aplikaci pro operační systém Windows a MacOS a samozřejmě i mobilní aplikaci.
Pro větší firemní zákazníky je pak možnost multilicence a kooperace v rámci týmu (cena na dotaz).

Jediné na co si musíte dát u vlastního návrhu desky pozor, a je to logické, je kalibrace. To je poslední krok předtím, než začnete InspectAR používat.
Na začátku nahrajete vaši desku na jejich web - ne gerber soubory, ale zdrojový kód (např. *.brd). Potom spustíte aplikaci v telefonu a provedete kalibraci. Na displeji telefonu uvidíte pozice jednotlivých součástek, montážních otvorů a obrys desky. Po vyfocení desky seřídíte kurzory na displeji tak, aby všechny komponenty seděly. To samé uděláte s druhou stranou vaší desky.
A to je vše. Můžete začít.

Stránka projektu: https://www.inspectar.com/

Moje video, jak začít

Upozornění

Administrátor těchto stránek ani autor článků neručí za správnost a funkčnost zde uvedených materiálů.
Administrátor těchto stránek se zříká jakékoli odpovědnosti za případné ublížení na zdraví či poškození nebo zničení majetku v důsledku elektrického proudu, chybnosti schémat nebo i teoretické výuky. Je zakázané používat zařízení, která jsou v rozporu s právními předpisy ČR či EU.
Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva.
Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ.
8,543,814 návštěv