Sdílejte chiptron.cz na sociálních sítíchRSS feeds

Pět typů ESP32 vývojových kitů s kamerou OV2640Tisk

Nedávno jsem řešil zabezpečení garáže. Mým cílem bylo vyfotit část garáže v případě, že se otevřely dveře. Koupil jsem ESP32-CAM, ale kdybych tenhle článek napsal dřív, koupil bych vývojovou desku přímo s PIR čidlem.ESP32-CAM
Začneme nejlevnější deskou s ESP32 a kamerou OV2640. O této desce jsem už psal v tomto článku. Nelíbila se mi vlastní spotřeba desky v režimu spánku a i po snahách, jak redukovat spotřebu, jsem zjistil, že návrh desky pro nízkou spotřebu během spánku není zrovna dobře navržená.
Deska je za to ale velmi levná. Seženete jí okolo 5 USD. Deska používá modul ESP32-S a využít můžete i microSD slot.
https://www.aliexpress.com/item/33053012206.htmlGREATZT M5Stack
Další deskou je GREATZT M5Stack s ESP32. Deska má napájecí konektor USB-C a oproti ESP32-CAM má i konektor pro akumulátor i nabíjecí obvod. Kromě toho najdete na desce i senzory BME280 a MPU6050. Programování desky je jednodušší, protože na desce je rovnou i USB-UART převodník.
Desku koupíte okolo 9 USD.
https://www.aliexpress.com/item/4000852889621.htmlVětší varianta ESP32-CAM
Větší verze ESP32-CAM má na sobě už i PIR čidlo a tak jednoduše detekujete pohyb okolo desky. Na desce je i OLED s rozlišením 128x64px.
Navíc můžete využít dvě dostupná tlačítka a pro napájení je využit microUSB konektor. Bohužel ale nemá konektor pro baterii a tak ani nabíjecí obvod.
Co ale má je konektor s I2C rozhraním a tak k můžete k desce připojit jakékoliv čidlo s I2C rozhraním.
Cena desky je okolo 12 USD.
https://www.aliexpress.com/item/33048538815.htmlTTGO T-Journal ESP32
Poslední deskou je TTGO T Journal od známého výrobce LilyGo. Deska je založena na ESP32 Pico D4, použitým displejem na desce je OLED 0.91" a deska obsahuje USB-UART převodník. Deska obsahuje i nabíjecí obvod pro akumulátor, konektor pro akumulátor, konektor pro externí anténu se zesílením 3dBi. O nabíjení se opět stará microUSB.
Cena desky je okolo 13 USD.
https://www.aliexpress.com/item/33005703555.htmlTTGO T-Camera Plus
K čtyř už uvedených vývojovým deskám ještě doplním jednu a opět od výrobce LilyGo.
Deska TTGO T-Camera Plus obsahuje IPS displej o velikosti 1.3" s řadičem ST7789, USB-UART převodník CP2104 jako programátor a také konektor a a nabíjecí obvod pro Li-Ion akumulátor. Na napájení se stará microUSB konektor.
Na desce také najdete konektor se dvěma vyvedenými GPIO, které můžete jednoduše použít třeba k ovládání přisvětlovací jednotky.
T-Camera Plus má navíc microSD slot, kam sí můžete obrázky ukládat.
Cena je okolo 16 USD.
https://www.tindie.com/products/ttgo/lilygor-ttgo-t-camera-plus/

Upozornění

Administrátor těchto stránek ani autor článků neručí za správnost a funkčnost zde uvedených materiálů.
Administrátor těchto stránek se zříká jakékoli odpovědnosti za případné ublížení na zdraví či poškození nebo zničení majetku v důsledku elektrického proudu, chybnosti schémat nebo i teoretické výuky. Je zakázané používat zařízení, která jsou v rozporu s právními předpisy ČR či EU.
Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva.
Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ.
10,361,506 návštěv