Sdílejte chiptron.cz na sociálních sítíchRSS feeds

Recyklace výtisků z 3D tiskárenTiskHezké různobarevné desky, že? Poznali jste z fotky materiál desek? Pokud jste tipovali výrobky z 3D tiskáren, tak máte naprostou pravdu. Recyklace - bez toho by se náš svět neodešel.

A velmi dobře si to uvědomuje i výrobce 3D tiskáren a filamentů Prusa Research. 3D tiskáren je na světě statisíce a odpadu z nich na desítky tun. Tento odpad (nepodařené výtisky) končí často v běžném odpadu.
Prusa Research tak přichází s myšlenkou recyklace v podobě výroby desek, které by se mohly najít různorodé uplatnění - od desek pracovního stolu až po kdo ví?PrusaLab to vyzkoušel s Plastic Crystal, který pomocí lisů vytvořil právě takové desky, které vidíte na fotografii výše.

Jaká bude budoucnost odpadu z 3D tiskáren bude téma na příští měsíce a roky a je dobře, že to někdo zkouší prorazit rozumnou cestou.

Původní příspěvek: https://www.facebook.com/PrusaLab/posts/1062018644264518

Upozornění

Administrátor těchto stránek ani autor článků neručí za správnost a funkčnost zde uvedených materiálů.
Administrátor těchto stránek se zříká jakékoli odpovědnosti za případné ublížení na zdraví či poškození nebo zničení majetku v důsledku elektrického proudu, chybnosti schémat nebo i teoretické výuky. Je zakázané používat zařízení, která jsou v rozporu s právními předpisy ČR či EU.
Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva.
Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ.
9,928,368 návštěv