Sdílejte chiptron.cz na sociálních sítíchRSS feeds

Frekvenční sonda s ATtiny84 v Arduino IDETiskSondu logických stavů všichni dobře známe a někteří jí stále ještě používají. Frekvenční sonda je ale vyšší liga takových sond. Měří totiž frekvenci i napětí.

Frekvenční sonda je založena na mikrokontroléru ATtiny84, který je podporován platformou Arduino IDE a vlastní kód je v něm napsán.
Frekvence jádra mikrokontroléru je 12 MHz a tak maximální meřená frekvence může být až 4.8 MHz. Minimální meřitelná frekvence je 1 Hz.
Přesnost je 0.3%.

Kromě měření frekvence umí sonda měřit i napětí a to od 0 do 5V s přesností 0.1%.
Rozsah si samozřejmě můžete zvětšit změnou hodnot děliče.

Údaje jsou zobrazeny na OLED s rozlišením 128x32px.

Stránku projektu najdete na http://www.technoblogy.com/show?25C4
DPS a kód na githubu https://github.com/technoblogy/frequency-probe

Upozornění

Administrátor těchto stránek ani autor článků neručí za správnost a funkčnost zde uvedených materiálů.
Administrátor těchto stránek se zříká jakékoli odpovědnosti za případné ublížení na zdraví či poškození nebo zničení majetku v důsledku elektrického proudu, chybnosti schémat nebo i teoretické výuky. Je zakázané používat zařízení, která jsou v rozporu s právními předpisy ČR či EU.
Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva.
Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ.
8,912,454 návštěv