Sdílejte chiptron.cz na sociálních sítíchRSS feeds

Ovládání reflow pece přes webové prostředí s Raspberry PiTiskNěkdo si pec na pájení koupí, jiný postaví. Tak či tak je v obou případech nezbytné, abyste při pájení dodrželi teplotní profil. K tomu vám může pomoci tento projekt s jednodeskovým počítačem Raspberry Pi.

Řídíc desku s Raspberry Pi můžete pohodlně ovládat skrze webové prostředí. Tam si nastavíte čas a teplotu pro jednotlivé části pájecí profilu - předehřev, pájení.
Raspberry Pi řídí topné těleso pomocí SSR (Solid-State-Relays).

Na instructables najdete celý návod - https://www.instructables.com/Web-Controlled-SMD-Electronics-Reflow-Oven/
Github: https://github.com/apollo-ng/picoReflow


Upozornění

Administrátor těchto stránek ani autor článků neručí za správnost a funkčnost zde uvedených materiálů.
Administrátor těchto stránek se zříká jakékoli odpovědnosti za případné ublížení na zdraví či poškození nebo zničení majetku v důsledku elektrického proudu, chybnosti schémat nebo i teoretické výuky. Je zakázané používat zařízení, která jsou v rozporu s právními předpisy ČR či EU.
Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva.
Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ.
9,928,621 návštěv