Sdílejte chiptron.cz na sociálních sítíchRSS feeds

ESP32-C3 dostalo podporu v Arduino IDETiskESP32-C3 je velmi očekávaným mikrokontrolérem s Wi-Fi a Bluetooth konektivitou - samozřejmě i díky velmi nízké ceně, která se pohybuje okolo 1 USD u oficiálních distributorů jako mouser.
Nedávno Espressif Systems aktualizoval svůj github a přidal podporu ESP-C3 - můžete tak vesele kompilovat a nahrávat!

Nízká cena, ale není jediný důvod, proč se na ESP32-C3 čeká. Kromě toho se uživatelé těší na nižší spotřebu - 5 uA v deep-sleep, a po nedávném ohlášení Ai-Thinker, i pinově kompatibilní moduly s ESP8266 (např. ESP12F).

Teď přichází i podpora ze strany Espressif Systems v Arduino IDE. Espressif vydal aktualizaci esptool a tak už můžete kompilovat a nahrávat vaše programy přímo z Arduino IDE.

Pokud vývojovou desku s ESP32-C3 ještě nemáte, mrkněte se sem.
Desku můžete zakoupit například u distributora mouser nebo TME.

Podpora ESP32-C3 ještě není v oficiálním release, takže si musíte stáhnout jejich alpha verzi. To provedete tak, že vložíte tento odkaz do "Additional boards Manager"
https://raw.githubusercontent.com/espressif/arduino-esp32/gh-pages/package_esp32_dev_index.json ve File -> Preferences

Poté jen nainstalujete apha verzi.Po instalaci vyberete ESP32C3 Dev module v Manažeru desek a nahrajete (ESP32-C3 se automaticky přepne do boot módu)Espressif System github najdete na https://github.com/espressif/arduino-esp32

Upozornění

Administrátor těchto stránek ani autor článků neručí za správnost a funkčnost zde uvedených materiálů.
Administrátor těchto stránek se zříká jakékoli odpovědnosti za případné ublížení na zdraví či poškození nebo zničení majetku v důsledku elektrického proudu, chybnosti schémat nebo i teoretické výuky. Je zakázané používat zařízení, která jsou v rozporu s právními předpisy ČR či EU.
Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva.
Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ.
10,351,634 návštěv