Sdílejte chiptron.cz na sociálních sítíchRSS feeds

Monitor kvality vzduchu Vindriktning z Ikea v ESPhome.TiskVindriktning je levný měřič kvality vzduchu z Ikea. Cena je 249 Kč a díky této ceně i zajímavému hardwaru si okamžitě našel zájem bastlířů. První článek - rozbor zařízení - jste mohli číst už v článku od Adama Hořčiči.

Tento článek najdete tady - Rozebíráme senzor kvalitu vzduchu z Ikea do šroubku

Paul Rogalinski-Pinter na svém githubu zveřejnil zajímavý repozitář s detailním popisem jak funkčnosti, tak i zapojení a navíc i integraci do ESPhome.
ESPhome je nástroj, který integruje další zařízení v domácnosti do jednoho místa - žárovky, vypínače nebo třeba také měřiče kvality vzduchu.

Vindriktning obsahuje senzor PM1006, katalogový list je ke stažení na této adrese. Paul pak připojil Wemos D1 Mini na testovací pady řídící desky monitoru.

Jeho github naleznete na https://github.com/pulsar256/vindriktning_esphome#vindriktning-pm25-sensor-custom-sensor

Paul se inspiroval z tohoto githubu uživatele Hypfer. Ten také použil Wemos D1 Mini s ESP8266. Na tomto githubu najdete i zdrojový kód pro Wemos.

Upozornění

Administrátor těchto stránek ani autor článků neručí za správnost a funkčnost zde uvedených materiálů.
Administrátor těchto stránek se zříká jakékoli odpovědnosti za případné ublížení na zdraví či poškození nebo zničení majetku v důsledku elektrického proudu, chybnosti schémat nebo i teoretické výuky. Je zakázané používat zařízení, která jsou v rozporu s právními předpisy ČR či EU.
Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva.
Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ.
8,919,824 návštěv