Sdílejte chiptron.cz na sociálních sítíchRSS feeds

Nová verze univerzálního USB-UART převodníku - microUSB i USB-C přímo na desce.TiskUSB-UART převodník od Adama Hořčici jste tu asi už četli. Tento vynikající projekt USB-UART převodníku dále vylepšil Luboš Moravec a z univerzálního převodníku se stal převodník ještě univerzálnější.

Co obsahovala původní verze a najdete jí i v té nynější?
- založený na originálním čipu FT231SX
- 3.3V i 5V tolerantní napětí na komunikačních pinech bez nutnosti přepínání
- regulátor z 5V na 3.3V přímo na desce - dodá proud až do 500 mA
- ochrana proti nadproudu
- microUSB konektor

A co je nového ve verzi 2?
Největší změnou je USB-C konektor namísto miniUSB. Další úpravou je i indikační LED pro proudové přetížení stabilizátoru.
Vytisknout si můžete i jeden ze dvou typů krabiček. Ty má na svědomí OK2UQL.Dokumentaci najdete na githubu https://github.com/ah01/u2s/

Pokud máte zájem o plošné spoje nebo plošný spoj + sadu součástek k zapájení, pak kontaktujte Luboše na https://twitter.com/bastlir

Upozornění

Administrátor těchto stránek ani autor článků neručí za správnost a funkčnost zde uvedených materiálů.
Administrátor těchto stránek se zříká jakékoli odpovědnosti za případné ublížení na zdraví či poškození nebo zničení majetku v důsledku elektrického proudu, chybnosti schémat nebo i teoretické výuky. Je zakázané používat zařízení, která jsou v rozporu s právními předpisy ČR či EU.
Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva.
Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ.
9,425,396 návštěv