Sdílejte chiptron.cz na sociálních sítíchRSS feeds

Běh systému z FLASH disku nebo sítě? Vyzkoušejte beta verzi bootloaderu pro Raspberry Pi, který podporuje boot operačního systému přímo ze sítě.TiskŽe musí operační systém jednodeskového počítače Raspberry Pi běžet jenom z microSD karty? Ale kdepak. S novým bootloader pro Raspberry Pi, zatím v beta verzi, můžete naprosto jednoduše nastavit bootování z FLASH disku, microSD karty nebo třeba ze sítě přímo v Raspberry Pi Imager.

Raspberry Pi Foundation zveřejnilo beta verzi bootloaderu pro jejich jednodeskové počítače Raspberry Pi a na jejich blogu prosí vývojáře o pomoc s testováním. Tato beta verze je dostupná pro Raspberry Pi verze 4B a 400.

Instalace beta bootloaderu je velmi jednoduchá a stačí vybrat v program Raspberry Pi Imager nahrání Beta Test Bootloader a zde vybrat SD card Boot nebo USB Boot nebo Network Boot.
Pokud tuto možnost nevidíte, stáhněte a nainstalujte novější verzi.

Článek najdete na webu https://www.raspberrypi.com/news/network-install-beta-test-your-help-required/
Dokumentace: https://www.raspberrypi.com/documentation/computers/getting-started.html#using-raspberry-pi-imager

Network bootloader

Upozornění

Administrátor těchto stránek ani autor článků neručí za správnost a funkčnost zde uvedených materiálů.
Administrátor těchto stránek se zříká jakékoli odpovědnosti za případné ublížení na zdraví či poškození nebo zničení majetku v důsledku elektrického proudu, chybnosti schémat nebo i teoretické výuky. Je zakázané používat zařízení, která jsou v rozporu s právními předpisy ČR či EU.
Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva.
Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ.
8,513,527 návštěv