Sdílejte chiptron.cz na sociálních sítíchRSS feeds

Miniaturní deska s ESP32-C3 a miniaturním LCD o velikosti 0.42"TiskNa aliexpressu se objevil vývojový kit s ESP32 o velikosti 23.5x18mm. Na takhle malém plošném spoji je osazen ESP32-C3 (Wi-Fi a Bluetooth) a navíc i miniaturní LCD o velikosti 0.42".

Po stranách je vyvedeno celkem 11 GPIO, na které mohou být připojeny sběrnice jako I2C, I2S, SPI, UART nebo jako vstup ADC. DAC vyveden není stejně tak i kapacitní čidlo doteku. Na zadní straně je navíc dedikovaný konektor s I2C sběrnicí a napájením.
Konektor je kompatibilní s Sparkfun Qwiic a uŠup od laskakit.cz.
Kromě toho, plošný spoj je osazen i dvěmi tlačítky (reset a boot) a RGB LEDkou.

Deska může být napájena i programována z USB-C kontroléru.

Několik vzorových kódů je připraveno na githubu projektu https://github.com/01Space/ESP32-C3-0.42LCD. Například ovládání OLED, čtení dat z čidla CO2, teploty a vlhkosti SCD41 nebo třeba vzorový kód pro web klienta.

Cena desky je 12.09 USD a poštovné je 6.01 USD.
https://www.aliexpress.com/item/1005004170797999.html

Upozornění

Administrátor těchto stránek ani autor článků neručí za správnost a funkčnost zde uvedených materiálů.
Administrátor těchto stránek se zříká jakékoli odpovědnosti za případné ublížení na zdraví či poškození nebo zničení majetku v důsledku elektrického proudu, chybnosti schémat nebo i teoretické výuky. Je zakázané používat zařízení, která jsou v rozporu s právními předpisy ČR či EU.
Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva.
Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ.
10,351,642 návštěv