Sdílejte chiptron.cz na sociálních sítíchRSS feeds

Nemá tvoje 3D tiskárna co tisknout? Zapoj se do komunitního projektu a vytiskni společně s dalšími Pla(s)teosaura o délce 5,5m!TiskI tvůj 3D výtisk Plasteosaura může být v Národním muzeu. Stačí se zapojit do komunitního 3D tiskařského projektu.
Na webu si vybereš, jakou část sochy chceš tisknout, do e-mailu ti přijde STL soubor a DPD ti přiveze filament.
Odměnou je dobrý pocit a také vstupenka do Národního muzea zdarma.

O PROJEKTU
Don't Choose Extinction, nebo-li Nevolte vyhynutí. Takovou zprávu by nám zřejmě předal plateosaurus, nejrozšířenější druh evropského dinosaura z období pozdního triasu.

Asociace společenské odpovědnosti ve spolupráci s Plastenco přichází o více než 66 milionů let později s novým druhem dinosaura „Pla(s)teosaurem”, 3D model v životní velikosti z recyklovaného plastu. Ten náš k nám dnes promluvit opravdu může…a má pro nás jedinou zprávu. Nevolte vyhynutí.

Jeho posláním je totiž edukovat o změnách klimatu a učit (nejen) děti vnímat svět v souvislostech.

Pla(s)teosaurus bude poprvé odhalen 13. října 2022 v rámci mezinárodního Global Goals Summitu o udržitelnosti v Národním muzeu v Praze jako součást edukační kampaně k Cenám SDGs.

Po skončení projektu zůstane v Národním muzeu umístěn jako dočasná expozice na znamení naléhavosti řešení změny klimatu. A vy se teď můžete podílet na vzniku tohoto možná vůbec prvního komunitního díla 3D tiskařů s vyšším posláním.

Více info na https://petmat.cz/plasteosaurus/

Upozornění

Administrátor těchto stránek ani autor článků neručí za správnost a funkčnost zde uvedených materiálů.
Administrátor těchto stránek se zříká jakékoli odpovědnosti za případné ublížení na zdraví či poškození nebo zničení majetku v důsledku elektrického proudu, chybnosti schémat nebo i teoretické výuky. Je zakázané používat zařízení, která jsou v rozporu s právními předpisy ČR či EU.
Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva.
Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ.
10,351,386 návštěv