Sdílejte chiptron.cz na sociálních sítíchRSS feeds

Tweetujeme z ESP32 na sociální síti Twitter.TiskRobotů je na sociálních sítích celá řada. Buď si jej můžete u někoho zaplatit nebo si jej můžete vytvořit. Třeba z ESP32. Brian Lough napsal knihovnu pro ESP32, která dovoluje tweetovat na populární sociální síť Twitter. A nejenom tweetovat, knihovna podporuje i odpovědi na jiné tweety nebo vyhledávání na sociální síti.
A k čemu byste to mohli použít? Třeba k Tweetování aktuálího počasí z vaší zahrady. Nebo alarmové zprávy pokud se něco stane.

Celá knihovna je postavena pro ESP32, ale teoreticky by mohla fungovat i na jiné ESP čipy jako jsou ESP32-C3, S2. Momentálně ale nejsou vyzkoušeny.

Pokud chcete posílat tweety z ESP32, musíte se přihlásit jako developer https://developer.twitter.com/en/portal/dashboard.
Poté dostanete přihlašovací klíče. Nikam nezadáváte vaše přihlašovací údaje k twitter.com !

Instalace knihovny je velmi jednoduchá, stačí jí stáhnout jako ZIP a nainstalovat v Arduino IDE.

A jak se používá ve vašem kódu? Uplně jednoduše!

twitter.sendTweet("Hello World!"); - Odešle tweet.
twitter.sendTweet("I am replying to your message!", "1544835197568425985"); - Odpoví na tweet s ID 1544835197568425985. Toto ID naleznete v URL tweetu na který odpovídáte.

Knihovnu TweESP32 díky které dokážete tweetovat na sociální síti Twitter najdete na https://github.com/witnessmenow/TweESP32

Upozornění

Administrátor těchto stránek ani autor článků neručí za správnost a funkčnost zde uvedených materiálů.
Administrátor těchto stránek se zříká jakékoli odpovědnosti za případné ublížení na zdraví či poškození nebo zničení majetku v důsledku elektrického proudu, chybnosti schémat nebo i teoretické výuky. Je zakázané používat zařízení, která jsou v rozporu s právními předpisy ČR či EU.
Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva.
Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ.
8,767,215 návštěv