Sdílejte chiptron.cz na sociálních sítíchRSS feeds

Mathematica 10 nyní na Raspberry Pi/Mathematica 10 Now On Raspberry PiTisk


S vydáním populárního matematického softwaru Mathematica 10 se dostalo i na Raspberry Pi respektive na OS Raspbian.
Mathematicu vydala firma Wolfram zdarma a to v nejaktuálnější verzi. S nainstalováním Mathematica 10 získáte bezplatný účet, který vám poskytne 200MB volného prostoru, 1000 cloud kreditů a až 100 API volání měsíčně. Velmi smutné ale je, že výpočet je 10x až 1000x pomalejší.
Shrnuto podtrženo, Mathematica 10 na vyzkoušení nebo ne časté použití bude naprosto vyhovovat a pokud budete chtít více využívat Mathematica 10, pak si musíte přejít na placený účet.

http://www.i-programmer.info/news/91-hardware/7620-mathematica-10-now-on-raspberry-pi.html
<#EN>

"With the recent release of Mathematica 10, you might be surprised to discover that you can now get it for free with a Raspberry Pi.It is very surprising that Wolfram decided to put a copy of Mathematica on the Raspberry Pi for free. It is even more surprising that it has just been upgraded to the latest version. Mathematica 10 now comes ready installed on Raspian.
The new release includes integration with the Wolfram cloud giving access to Alpha and the Knowledge base. You get a standard "free" account, which gives you 0.2GBytes of storage, 1000 cloud credits a month and 100 Alpha API calls per month - which isn't generous but is enough for you to find out if you need a paid subscription.
Overall Mathematica for the Raspberry Pi is a great resource as long as you can cope with its limitations - which mainly all come down to speed. You can use it for lots of interesting and clever things, but it leaves you wishing you had the real thing - which of course is the whole point and why Wolfram isn't stupid in providing a free copy.
"

http://www.i-programmer.info/news/91-hardware/7620-mathematica-10-now-on-raspberry-pi.html

Upozornění

Administrátor těchto stránek ani autor článků neručí za správnost a funkčnost zde uvedených materiálů.
Administrátor těchto stránek se zříká jakékoli odpovědnosti za případné ublížení na zdraví či poškození nebo zničení majetku v důsledku elektrického proudu, chybnosti schémat nebo i teoretické výuky. Je zakázané používat zařízení, která jsou v rozporu s právními předpisy ČR či EU.
Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva.
Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ.
9,680,119 návštěv