Sdílejte chiptron.cz na sociálních sítíchRSS feeds

3D tiskárna Průša Mini(+) dostala významný upgrade. Díky tomu můžete tisknout rychleji a kvalitněji. Problém s "Homing Error Y" - napněte řemen.TiskVývojáři a programátoři z dílny Průša Research se opět vyznamenali - v dobrém slova smyslu. 3D tiskárna Průša Mini(+) dostala nový firmware obsahující vylepšení v podobě vychytávek nazvaných Input Shaper, Pressure Advance a Precise Stepping. Díky těmto vychytávkám, které už má větší a mladší brácha MK4, se Mini(+) dostalo opravdu významné vylepšení - vyšší rychlost i pohledově kvalitnější tisk.

Což potvrzují i první výtisky 3D tiskařů - například Zuzany Nyiri.


Nejnovější FW (v alpha verzi) je dostupný na github https://github.com/prusa3d/Prusa-Firmware-Buddy/releases/tag/v5.1.0-alpha1

Kromě výše zmíněných vylepšeních se Mini(+) dostalo Prusa Connect support.

Jen pozor, pokud pravidelně neaktualizujete Průša Mini(+) firmware a bootloader, je potřeba přejít z verze 4.4.1 a až poté upgradovat na 5.1.0-alpha1


Firmware pro Prusa Mini ve verzi 5.1.0-alpha1 je alpha verze, to znamená první testovací verze a tak se v ní mohou objevit nejrůznější chyby.
Já narazil na Homing Error Y a řešení je jednoduché - napněte řemen :-) 5.1.0-alpha1 je očividně citlivější na toto nastavení.Edit: Test rychlosti Benchy dle pravidel SpeedBoatRace -> 26 minut!

Upozornění

Administrátor těchto stránek ani autor článků neručí za správnost a funkčnost zde uvedených materiálů.
Administrátor těchto stránek se zříká jakékoli odpovědnosti za případné ublížení na zdraví či poškození nebo zničení majetku v důsledku elektrického proudu, chybnosti schémat nebo i teoretické výuky. Je zakázané používat zařízení, která jsou v rozporu s právními předpisy ČR či EU.
Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva.
Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ.
10,421,909 návštěv