Sdílejte chiptron.cz na sociálních sítíchRSS feeds

CHIP - 9$ single-board computerTisk

Asi si říkáte, co je to za hloupost. Já taky...
Ale na kickstarter.com se objevil jednodeskový minipočítač s názvem CHIP (jako Raspberry Pi a podobné) za pouhých 9$. A výkonu má nazbyt. 1GHz A13 ALLWINNER, 512MB RAM a 4GB NAND flash. Na tuto cenu to není žádné ořezávátko.

A co více, k připojení k internetu využívá WiFi modul 802.11b/g/n, Bluetooth 4.0. K dospozici má i USB a výstup na audio.
Na tomto zařízení běží OS debian. Pokud chcete HDMI výstup, pouze připojíte další "destičku" a hotovo. Celý projekt je open-source.

https://www.kickstarter.com/projects/1598272670/chip-the-worlds-first-9-computer

<#EN>
It's not funny. Really, single-bord computer costs $9.
The website kickstarter.com shares project of single-board computer - CHIP (as Raspberry Pi) which costs $9. Doesn't have poor performance.
1GHz A13 ALLWINNER, 512MB RAM and 4GB NAND flash. And more one USB, WiFi 802.11b/g/n and Bluetooth 4.0.

Do you want HDMI? Add HDMI board on CHIP board. OS is debian and the project is open-source.

https://www.kickstarter.com/projects/1598272670/chip-the-worlds-first-9-computer

Upozornění

Administrátor těchto stránek ani autor článků neručí za správnost a funkčnost zde uvedených materiálů.
Administrátor těchto stránek se zříká jakékoli odpovědnosti za případné ublížení na zdraví či poškození nebo zničení majetku v důsledku elektrického proudu, chybnosti schémat nebo i teoretické výuky. Je zakázané používat zařízení, která jsou v rozporu s právními předpisy ČR či EU.
Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva.
Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ.
10,460,647 návštěv