Sdílejte chiptron.cz na sociálních sítíchRSS feeds

CubieBoard6 - 8GB eMMC, 2GB RAM a SATATiskZnámý výrobce jednodeskových počítačů CubieTech přichází s novou verzí CubieBoard, s pořadovým číslem 6.
CubieBoard v první verzi jsem také vlastnil a byl jsem naprosto spokojen.
Co ale na CubieBoard 6 najdeme?
Procesorem je nezvykle Actions Semi S500 (quad-core ARM Cortex A9) s GPU Imagination PowerVR SGX544.
K rychlému zpracování požadavků mu sekunduje 2 GB LPDDR3 RAM.

Operační systém můžete uložit v eMMC paměti o velikosti 8 GB, data si pak můžete uložit na microSD kartu (až 32GB) nebo HDD, který bude připojen skrze SATA (Actions Semi S500 nemá SATA rozhraní, je pro SATA je využito USB 3.0). Nebo naopak.

HDMI výstup podporuje až 1080p s frekvencí 60Hz.

Pro připojení k internetu využijete 10/100Mbit ethernet, WiFI 802.11b/g/n a BL 4.0 - anténu připojíte přes u.FL konektor.

Pro USB zařízení využijete 2x USB 2.0 a 1x ADB USB mini (USB 3.0).

Pro připojení vašich čidel a dalších udělátek dozajista využijete 2x 48 pin header na kterém jsou zapojeny nejrůznější periferie - SPI, I2C, IR, CSI konektor pro kameru aj.

Napájet cubieboard6 můžete skrze mini USB, barrel konektor nebo 2pin header pro Li-Po baterii.

Rozměry jsou 100mm x 60mm x 18mm.

Stránka produktu http://www.cubietech.com/product-detail/cubieboard6/

Na cubieboard6 upozornil web cnx-software.com

Ke koupi je na amazon za $98. https://www.amazon.com/CubieBoard6-development-board-S500-quad-core/dp/B06W9P8DYSUpozornění

Administrátor těchto stránek ani autor článků neručí za správnost a funkčnost zde uvedených materiálů.
Administrátor těchto stránek se zříká jakékoli odpovědnosti za případné ublížení na zdraví či poškození nebo zničení majetku v důsledku elektrického proudu, chybnosti schémat nebo i teoretické výuky. Je zakázané používat zařízení, která jsou v rozporu s právními předpisy ČR či EU.
Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva.
Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ.
10,351,459 návštěv