Sdílejte chiptron.cz na sociálních sítíchRSS feeds

LEDUNIA - WiFi IoT development boardTiskLEDUNIA - název vývojové desky a také kampaň na kickstarter.com.
Základem LEDUNIA je WiFI čip ESP8266 (např. použítý v NodeMCU). Díky použití populárního ESP8266 nepřichází problém v podobě podpory v Arduino IDE respektive jazyku Wiring. Jak píší sami vývojáři LEDUNIA není pouhý klon NodeMCU.

LEDUNIA připojíte do počítače jednoduše skrze USB A, není nutné používat USB mini/micro kabel (pokud máte kolem portu dostatečné místo).

Rozteč pinů je 2.54" a celé LEDUNIA se pohodlně vloží do nepájivého pole (breadboard).

Na stránce kampaně je psáno, že tento development board je navržen pro nejjednodušší použití (jako i u jiných kampaní). Prostě zapojíte senzory, zapojíte do USB portu a hotovo.

Díky použítí ESP8266 máte možnost programovat LEDUNIA v nepřeberném množství jazyků, ať už Wiring, microPython, Java nebo Lua.

Kromě ESP8266 na desce ještě naleznete paměť 32 MB, USB konektor, interní anténu a u.FL konektorem pro externí anténu, 4x RGB (WS2812).

LEDUNIA se honosí tím, že neobsahuje žádné tlačítko (?) a podporuje OTA programování.
Také obsahuje USB převodník od FTDI (snad originál FTDI).

Rozměry DPS jsou 55.5 x 25 x 7.9 mm.

Cena začíná od 27 euro. Odkaz na kampaň https://www.kickstarter.com/projects/ledunia/ledunia-the-wifi-enabled-iot-dev-board-made-in-ger

Díky Roman Hošek.

Upozornění

Administrátor těchto stránek ani autor článků neručí za správnost a funkčnost zde uvedených materiálů.
Administrátor těchto stránek se zříká jakékoli odpovědnosti za případné ublížení na zdraví či poškození nebo zničení majetku v důsledku elektrického proudu, chybnosti schémat nebo i teoretické výuky. Je zakázané používat zařízení, která jsou v rozporu s právními předpisy ČR či EU.
Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva.
Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ.
10,196,261 návštěv