Sdílejte chiptron.cz na sociálních sítíchRSS feeds

IoT vývojový set - Senzorová deska a Gateway s STM32Tisk

STMicroelectronics už na Embedded World 2018 ukázal připravovaný vývojový kit určený pro #IoT aplikace.
Set obsahuje jak senzorovou desku (STM32L073 Nucleo + LoRa shield) a gateway založenou na velmi výkoném mikrokontroléru STM32F746.

Senzorová deska, kromě LoRa modulu obsahuje i čidlo teploty/vlhkosti HTS221, tlaku LPS22HB a akcelerometr/gyroskop LSM303AGR.

Mikrokontrolér STM32L073 patří mezi nízkoodběrové (low-power) mikrokontroléry, které je výhodné použít v aplikacích náročných na nízkou spotřebu.

STM32L073, ARM Cortex-M0 32MHz, 192 kB FLASH a 20 kB SRAM. Nucleo 64 obshauje Arduino Uno kompatiblní konektory a Morpho konektory, na které jsou vyvedeny všechny piny mikrokontroléru.

STM32F746, ARM Cortex-M7 (až 216 MHz), 1 MB FLASH, 320 kB SRAM. Deska opět obshauje Arduino a Morpho konektory, 10/100 ethernet rozhraní a USB OTG.

Obě desky obsahují i programátor/debugger ST-Link/V2-1. LoRa shield, který může sloužit jako gateway je založena na čipu Semtech SX1301.

Připojit své zařízení můžete přes loriot.io. Oficiální zveřejnění s dalšími informaci se plánuje na červen tohoto roku.Upozornění

Administrátor těchto stránek ani autor článků neručí za správnost a funkčnost zde uvedených materiálů.
Administrátor těchto stránek se zříká jakékoli odpovědnosti za případné ublížení na zdraví či poškození nebo zničení majetku v důsledku elektrického proudu, chybnosti schémat nebo i teoretické výuky. Je zakázané používat zařízení, která jsou v rozporu s právními předpisy ČR či EU.
Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva.
Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ.
9,928,619 návštěv