Sdílejte chiptron.cz na sociálních sítíchRSS feeds

STM32F103 (Bluepill) a LoRa s modulem RFM95TiskDnešní novinka vám ukáže jednoduchý projekt určený pro Internet věcí.
Kombinací velmi levné desky s STM32F103 zvané Bluepill (nebo taky Minimum System Development for STM32) a modulu RFM95 můžete během pár chvil vytvořit vysílač komunikující v síti LoRa (TTN, The Things Network).

Projekt pochází od Ed Smallenburg. Od něj tu už byl projekt "Stavíme si vlastní gateway IoT sítě s Orange Pi a RAK831".V github repozitáři najdete potřebné soubory k nahrání programu do STM32. Kód byl upraven od původních tvůrců Thomas Telkamp a Matthijs Kooijman a je založen na knihovně arduino-lmic.

V dokumentu, dostupném na github, najdete zapojení STM32 a modulu RFM95. V kódu se pravidelně procesor uspává a obsahuje debug výstup (UART) s podrobnějšími informacemi - adresa, klíče, aj.Github repozitář: https://github.com/Edzelf/LoRa/tree/master/STM32_LoRa

Upozornění

Administrátor těchto stránek ani autor článků neručí za správnost a funkčnost zde uvedených materiálů.
Administrátor těchto stránek se zříká jakékoli odpovědnosti za případné ublížení na zdraví či poškození nebo zničení majetku v důsledku elektrického proudu, chybnosti schémat nebo i teoretické výuky. Je zakázané používat zařízení, která jsou v rozporu s právními předpisy ČR či EU.
Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva.
Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ.
9,680,409 návštěv