Sdílejte chiptron.cz na sociálních sítíchRSS feeds

Stavíme hotair s halogenovou žárovkouTiskHotair, neboli horkovzdušnou stanici, si můžete koupit za pár tisícovek nebo také postavit z dostupných dílů na internetu. Nebo si jí opravdu postavíte jenom z toho, co máte doma... teda v autě.

Popravdě, ani v této "bastl" konstrukci se nevyhnete koupi hotových modulů, ale celý projekt je značně zjednodušen o chybějící topnou spirálu, kompresor a tím pádem i speciálním typem ručky.
Projekt sice skrývá více nevýhod než výhod, které by mohl přinést, ale je to velmi netradičně pojatý projekt horkovzdušné stanice.
A co je základem? Autožárovka, tedy halogenová žárovka, která je ovládána PWM regulátorem (obvykle používaným pro ovládání rychlosti otáček motoru), který je napájen výkonným zdrojem s výstupním napětím 12V. Pak pár dalších komponent a hotair je na světě.Díky regulátoru si můžete nastavit potřebnou teplotu jak pro pájení, tak i pro zahřátí smršťovacích bužírek.

Ukázku i postup stavby naleznete ve videu níže.


https://www.youtube.com/watch?v=g-FJy4eJsco

Upozornění

Administrátor těchto stránek ani autor článků neručí za správnost a funkčnost zde uvedených materiálů.
Administrátor těchto stránek se zříká jakékoli odpovědnosti za případné ublížení na zdraví či poškození nebo zničení majetku v důsledku elektrického proudu, chybnosti schémat nebo i teoretické výuky. Je zakázané používat zařízení, která jsou v rozporu s právními předpisy ČR či EU.
Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva.
Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ.
8,919,825 návštěv