Sdílejte chiptron.cz na sociálních sítíchRSS feeds

Vybíráme pro RaspberryPi krabičku s LCD, UPS, SATA a mSATA rozšiřující deskaTisk

Na webu geekworm jsem našel spoustu zajímavých modulů (k prodeji i na aliexpress) k jednodeskovému počítači RaspberryPi. Moduly můžete použít i na jiné jednodeskové počítači.
Dnešní novinka představí UPS HAT s LiPol baterií, krabičku s vestavěným 3.5" LCD, rožiřující desku pro mSATA SSD disk a desku pro klasický 2.5" SATA HDD.UPS modul (18.99 USD)
Na webu najdete podrobný popis i návod k použití. Deska obsahuje 4 LED indikující stav připojené baterie. Pro tento UPS modul není problém napájet RPi a zároveň nabíjet LiPol baterii. UPS modul je schopen dodat 5V až 3A.
https://geekworm.com/products/raspberry-pi-poe-hat-ups-lithium-battery-expansion-board

Krabička s vestavěným 3.5" LCD (26.99 USD)
Krabička je připravena pro osazení 3.5" LCD modulem s rozlišením 480x320 px, který komunikuje skrze SPI rychlostí až 125 MHz. Na výběr máte dva typy LCD, které se liší použitým čipem - ILI9486 ( LCD A) a ILI9486L (LCD B). Oba mají resistivní dotykovou plochu.
https://geekworm.com/collections/raspberry-pi/products/raspberry-pi-3-5-inch-30fps-50fps-480x320-tft-touch-screen-with-abs-case-kitmSATA rozšířující deska (25.99 USD)
Deska o velikosti RaspberryPi s možností připojit SSD disk s mSATA rozhraním. Komunikace s diskem je provedena přes USB konektor ze kterého je zároveň disk napájen. Zkušenosti s předchozí verzí najdete tady.
Použitý čip X850 údajně podporuje USB 3.0 s rychlostí až 6Gbps. Modul tedy můžete použít i k jiným deskám, které USB 3.0 obsahují a využít tak plný potenciál.
https://geekworm.com/collections/raspberry-pi-storage-solutions/products/raspberry-pi-3-x850-v3-0-usb-3-0-msata-ssd-storage-expansion-boardSATA modul pro 2.5" HDD (28.99 USD)
Váš 2.5" HDD můžete jednoduše připojit k vašemu RaspberryPi skrze tento modul. Obsahuje napájecí konektor pro externí napájecí zdroj a nestane se vám, že se HDD připojený a napájen z USB RPi spolehlivě nerozjede.
Deska opět obsahuje rozhraní pro USB 3.0 Gen1 a tak jí můžete připojit k výkonnějšímu jednodeskovému počítači.
https://geekworm.com/collections/raspberry-pi-storage-solutions/products/x820-v3-0-usb-3-0-2-5-inch-sata-hdd-ssd-storage-expansion-board

Upozornění

Administrátor těchto stránek ani autor článků neručí za správnost a funkčnost zde uvedených materiálů.
Administrátor těchto stránek se zříká jakékoli odpovědnosti za případné ublížení na zdraví či poškození nebo zničení majetku v důsledku elektrického proudu, chybnosti schémat nebo i teoretické výuky. Je zakázané používat zařízení, která jsou v rozporu s právními předpisy ČR či EU.
Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva.
Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ.
10,460,618 návštěv