Sdílejte chiptron.cz na sociálních sítíchRSS feeds

AVRDUDESS - GUI for AVRDUDETisk

Program není nejnovější, ale to mu neubírá na funkčnosti. Program slouží jako grafické rozhraní (="klikátko", nadstavba) pro program AVRDUDE. AVRDUDE je nástroj sloužící k programování mikroprocesorů od firmy atmel (atmega, attiny, at90can/usb, atxmega atd).
Podporuje širokou škálu programátorů od Arduino přes Atmel AVR Dragon, STK500,600,200 až po USBAsp nebo The Bus Pirate. Samozřejmostí je zápis i čtení pojistek i programu do FLASH paměti i EEPROM. Velkou výhodou této grafické nadstavby pro AVRDUDE je multiplatformita (Linux, Windows i Mac OS X). Na operačním systému Linux a Mac OS X je spouštěn pomocí programu MONO.
V dolní části programu naleznete výstup z konzole.

http://blog.zakkemble.co.uk/avrdudess-a-gui-for-avrdude/


<#EN>The program is used as GUI for AVRDUDE. AVRDUDE is tool for programming microcontrollers by atmel (atmega, attiny, at90can/usb, atxmega etc).
The program supports a lot of programmers for example Arduino, Atmel AVR Dragon, STK500,600,200, USBAsp or The Bus Pirate. The program able to reading and writting fuses and load code to FLASH and EEPROM. The program is multiplatform (Linux, Windows and Mac OS X). If you run the program on Linux or Mac OS X, you have to the program runs with MONO.

http://blog.zakkemble.co.uk/avrdudess-a-gui-for-avrdude/

Upozornění

Administrátor těchto stránek ani autor článků neručí za správnost a funkčnost zde uvedených materiálů.
Administrátor těchto stránek se zříká jakékoli odpovědnosti za případné ublížení na zdraví či poškození nebo zničení majetku v důsledku elektrického proudu, chybnosti schémat nebo i teoretické výuky. Je zakázané používat zařízení, která jsou v rozporu s právními předpisy ČR či EU.
Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva.
Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ.
8,543,868 návštěv