Sdílejte chiptron.cz na sociálních sítíchRSS feeds

Měření teploty úsporně s Wi-Fi modulem ESP01TiskVšeobecně se Wi-Fi připojení nepovažuje za vhodný koncept pro bateriově napájené zařízení. Navázání spojení a komunikace trvá dlouho a spotřeba je vysoká. Prodloužit životnost zařízení na baterie můžete prodloužením intervalu komunikace. A nebo taky ne.

Na githubu se objevil zajímavý návod na stavbu opravdu jednoduchého teploměru s modulem ESP01 obsahující ESP8266 podporující Wi-Fi připojení.

V tomto projektu je použito DS18B20, ale použít samozřejmě můžete i jiné. A moc součástek k tomu nepotřebujete. Jenom modul ESP01, jeden 4k7 rezistor, DS18B20, držák na baterie AA/AAA, dvě baterie AA/AAA.
Komunikace je provozována přes MQTT a data se posílají do Grafana.
Spotřeba v režimu režimu spánku činí pouhých 18.6 uA.Pokud jsou údaje správně a dotyčný má údaje na githubu stejně jako v aplikaci, pak teplotu posílá každých 60 sekund a celé zařízení žije už déle než 4 měsíce.

Projekt i s popisem najdete na https://github.com/ialex87/Portable-temperature-sensor

Upozornění

Administrátor těchto stránek ani autor článků neručí za správnost a funkčnost zde uvedených materiálů.
Administrátor těchto stránek se zříká jakékoli odpovědnosti za případné ublížení na zdraví či poškození nebo zničení majetku v důsledku elektrického proudu, chybnosti schémat nebo i teoretické výuky. Je zakázané používat zařízení, která jsou v rozporu s právními předpisy ČR či EU.
Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva.
Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ.
8,919,747 návštěv