Sdílejte chiptron.cz na sociálních sítíchRSS feeds

#2 Bastlířský mišmaš aneb co se děje na sítích - vánoční nákupyTisk

Vánoce se nezadržitelně blíží, už jen 61 dní. Že co blázním? A nechali jste si doručit něco Českou poštou před Vánocemi? Tak vidíte!
Na twitteru už se nakupuje a v této novince právě zjistíte, co si můžete nadělit pod stromeček.

eInk guru Josef Zvolánek nás na twitteru upozornil na velkou slevu mikropáječky TS100. Na banggood jí koupíte za 950Kč místo původních 1650 Kč.KutilDomácí našel na banggood další zajímavé měřící zařízení. Mutanta multimetru a osciloskopu.
Zařízení slibuje vzorkovací frekvenci 200 MHz. Dále umí měřit napětí, proud, kapacitu, frekvenci, duty-cycle, tranzistory, teplotu a mnoho dalšího. To vše za cenu 2350 Kč.


Josef Štědronský upozornil pod příspěvekem na facebooku na existenci lepšího miniaturního digitálního osciloskopu.
ADS5012H dosahuje vzorkovací frekvence až 500 MHz (100MHz šířka pásma). 2.4" LCD se stará o jasné zobrazení měřených průběhů.
Osciloskop můžete zakoupit na banggood za 1620 Kč.


Kamil Zmeškal sdílel odkaz do fóra, kde se probíral výše zmíněný osciloskop - https://www.eevblog.com/forum/testgear/daniu-ads5012h-100mhz-500-mss-portable-scope-for-$80-usd/?all

Pebr0u sdílel na twitteru právě zakoupený miniaturní osciloskop s generátorem signálů. Digitální osciloskop má vzorkovací frekvenci 5 MHz. Právě teď z akci za 900 Kč (25.10.2019).
Aktualizace: Pebr0u taky sepsal recenzi, kterou najdete na https://pebrou.wordpress.com/2019/11/27/dso112a-maly-osciloskop-pod-900-kc-review/


Emsit_sk si objednal ultrazvukovou čističku - pokud často pájíte a chcete, aby desky byly opravdu čisté - tohle musíte mít.


Pokud je to moc peněz, můžete si udělat radost novým typem multimetru - s krásným displejem za 350 Kč


KutilDomaci tweetnul o nové verzi populárních napájecích zdrojů, a že vypadají skvěle!


Petr Stehlík vytvořil na tu původní, starší, verzi krásnou krabičku, kterou si vytisknete na 3D tiskárně. Já si nechávám tisknout u Rv electronic.

OK2UQL ještě sdílel promo video


Spousta bastlířů byla velmi aktivních na sociální síti google plus. Po jejím zrušení lidé přešli na facebook, twitter nebo třeba MeWe. Ti, kdo si žádnou alternativu nenašli, by mohlo být svobozením toto fórum dostupné na bastlirna.net


A nakonec zdatný řečník Petr Stehlík a jeho nákup reflow stanice na ebay.

Upozornění

Administrátor těchto stránek ani autor článků neručí za správnost a funkčnost zde uvedených materiálů.
Administrátor těchto stránek se zříká jakékoli odpovědnosti za případné ublížení na zdraví či poškození nebo zničení majetku v důsledku elektrického proudu, chybnosti schémat nebo i teoretické výuky. Je zakázané používat zařízení, která jsou v rozporu s právními předpisy ČR či EU.
Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva.
Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ.
9,680,499 návštěv