FPGA jsou velmi rychlé a moderní obvody , které nacházejí uplatnění ve velkém množství aplikací díky své flexibilitě, rychlosti a možnostech. FPGA (či CPLD) mají však vlastní programovací jazyk – VHDL (a/nebo Verilog), který se velmi liší od ostatních jazyků (C atp.). V tomto návodu, nebo jestli chcete – ukázkách funkčních programů, se nebudeme zabývat popisem VHDL (jeho základy), ale pouze funkčními programy. V tomto dílu se bude jednat o hradlo AND a napsání tzv. test bench. To je program, kterým testujeme jednotlivé stavy vývodů a zobrazujeme jejich stav. Jako velmi dobrý základ doporučujeme knihu: Číslicové systémy a jazyk VHDL, od autorů: Jiří Pinker a Martin Poupa z roku 2006, nakladatelství BEN
Článek – VHDL – hradlo AND
Autor: Petr Šrámek
Tagy:

Ukaž světu,
že jsi Maker!
Koupit tričkože jsi Maker!
Související články
Dělají Vám problémy bitové operace (OR, AND, XOR, bitový komplement) a nevíte jaký výsledek z toho vyjde? Pak si přečtěte následující článek, který snad objasní vaše tápání + přidá několik vzorových příkladů.
Digital Discovery je nezbytným doplňkem, pokud jste používali Analog Discovery 2, ale rychlost vzorkování byla nedostatečná, počet dostupných digitálních kanálů příliš malý nebo šumy příliš velké pro přečtení dat přenášených většími rychlostmi.
Nejrůznějších rozšíření pro Arduino je spousta – zvukové, sensorické, výkonnové ale mít na Arduino i FPGA? To je novinka a navíc v kombinaci s Wi-Fi a Bluetooth rozhraním (ESP32).
Trendy
# esphome
# rtl-sdr
# meshcore
# expLORA
# meshtastic
# riden
# fnirsi
# živý obraz
# meteostanice
# sensirion SEN6x
# alzament pla+
# home assistant
# 3d tisk
# měření teploty
# pájecí pinzeta
# vláčkodráha
# CH32
# pájení SMD
# step-down měnič
# ESP32 cam
# nabíjecí baterie
# novinky v českých eshopech
# bastltířský kalendář
# omnifixo
# micropython
# makerfaire
# stm32
# arduino




Žádné sociální komentáře k dispozici.