Sdílejte chiptron.cz na sociálních sítíchRSS feeds

3D tiskaři v akci - pomáhají zdravotníkům. Znovu.TiskUž při první, jarní, vlně koronaviru v ČR se aktivovali stovky 3D tiskařů, kteří tiskli pro zdravotníky nejrůznější pomůcky pro šití roušek a také ochranné štíty. V nynější nepřiznivé situaci se znovu 3D tiskaři a CNčkáři aktivovali - tisknou a pálí ostošest a jsou potřeba další.

Zapojil se i Josef Prusa Research, který zdravotníkům rozdal desítky tisíc ochranný štítů.

Bohužel, vlivem nynější velmi špatné situace v českém zdravotnictví jsou 3D tiskaři a CNčkáři opět na scéně.
Mezi prvními začal veřejně pomáhat i Franta (na twitteru jako @just_franta).Na jeho popud začali pomáhat další 3D tiskaři a CNčkáři - tisknou pomůcky pro zdravotníky. V akci jsou znova i ochranné štíty. Zájem je tak velký, že tiskaři momentálně nestihájí.
V době vydání článku je vytisknuto a bude ještě vytisknuto přes 7000 kusů "rouškolapů".
Nejčastěji tisknutou verzí je tato https://drive.google.com/drive/folders/1JeitV3aqfgdvP8zKhuT2Upycm40DC7Sk

Máte volnou 3D tiskárnu, dostatek filamentu a dobrou vůli, kontaktujte Frantu na stránce
https://rouskolapka.eu

Pro vlastní návrh rouškolapky pak můžete využít tento nástroj https://app.shapediver.com/m/toothy-spona-na-rousky-pro-tn-cz-1

Pokud máte nápad, jak tyto 3D tiskařské prostředky využít efektivněji, dejte Frantovi vědět.
Co napadá mě, byla by výhodou záštita velké organizace, které má zkušenosti s distribucí a rozdělním požadavků. Pak nějaká sbírková kampaň na podporu 3D tiskařů (materiál, poštovné, energie).Upozornění

Administrátor těchto stránek ani autor článků neručí za správnost a funkčnost zde uvedených materiálů.
Administrátor těchto stránek se zříká jakékoli odpovědnosti za případné ublížení na zdraví či poškození nebo zničení majetku v důsledku elektrického proudu, chybnosti schémat nebo i teoretické výuky. Je zakázané používat zařízení, která jsou v rozporu s právními předpisy ČR či EU.
Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva.
Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ.
10,196,115 návštěv