Sdílejte chiptron.cz na sociálních sítíchRSS feeds

PicoPower - metody snížení spotřeby u AVR mikrokontrolérůTisk


Praktické možnosti technologie picoPower od společnosti Atmel si v dalším textu postupně představíme hned v šesti bodech. Zaměříme se na různé takty, DMA kontrolér spolu s chytře rozhodujícími perifériemi, samotnou podstatu obvodů AVR, kouzelnou hranici 1,62 V, možnosti tzv. SleepWalkingu a stranou pozornosti nezůstane ani otázka rychlého probouzení. Zdánlivě vybité baterie ještě nevyhazujte, budou se nám hodit....

Více hodin, menší spotřeba

Skutečnost, že mikrokontroléry mohou běžet na různých rychlostech, netřeba zvlášť zdůrazňovat. Stejně tak dobře víme, že s klesající frekvencí spotřebujeme též menší množství energie. Budeme – li tedy navrhovat produkt s přihlédnutím k jeho nejnižšímu možnému odběru, nebude dávat taktování každé části použitého mikrokontroléru na stejné frekvenci příliš smysl.

http://www.hw.cz/teorie-a-praxe/technologie-picopower-to-s-mcu-umi-a-co-s-ni-dokazeme-my.html

Upozornění

Administrátor těchto stránek ani autor článků neručí za správnost a funkčnost zde uvedených materiálů.
Administrátor těchto stránek se zříká jakékoli odpovědnosti za případné ublížení na zdraví či poškození nebo zničení majetku v důsledku elektrického proudu, chybnosti schémat nebo i teoretické výuky. Je zakázané používat zařízení, která jsou v rozporu s právními předpisy ČR či EU.
Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva.
Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ.
9,680,470 návštěv