Sdílejte chiptron.cz na sociálních sítíchRSS feeds

Dashboard na ESP32 a ESP8266, který nevypadá jako z devadesátekTiskPři hledání dashboardu pro můj projekt bežící na serveru, jsem našel i dashboard přímo na ESP8266 a ESP32, který je vzhledově velmi hezký.
Dashboard je stránka, ke které přistupujete skrze váš webový prohlížeč a na které najdete nejrůznější indikátory, grafy, tlačítka aj., které jsou uživateli zobrazeny v uživatelsky přívětivém vzhledu a ovládání.

Na té stránce najdete jednak ovládací prvky pro vypínání či zapínání přístrojů (skrze GPIO pin ESP) tak i tzv. karty, které můžete použít pro zobrazení teploty, vlhkosti a dalších veličin.
Další změřené veličiny můžete zobrazit třeba v grafu.

Dashboard funguje na websocketu a data zobrazeuje v reálném čase. Zobrazení dat je zároveň asynchronní, takže se nečeká na aktualizaci všech komponent proto, aby se aktualizovala jedna jediná.

Na stránce projektu najdete i vzorové příklady jak pro ESP8266, tak i ESP32.

Demo najdete na https://ayushsharma82.github.io/ESP-DASH/#/

Dokumentaci pak na https://github.com/ayushsharma82/ESP-DASH/wiki/Getting-Started

A celý proejkt je ke stažení na této adrese https://github.com/ayushsharma82/ESP-DASH

Upozornění

Administrátor těchto stránek ani autor článků neručí za správnost a funkčnost zde uvedených materiálů.
Administrátor těchto stránek se zříká jakékoli odpovědnosti za případné ublížení na zdraví či poškození nebo zničení majetku v důsledku elektrického proudu, chybnosti schémat nebo i teoretické výuky. Je zakázané používat zařízení, která jsou v rozporu s právními předpisy ČR či EU.
Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva.
Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ.
8,544,013 návštěv