Shoutbox

Pro přidání zprávy se musíte přihlásit.

27-06-2019 12:54
ESP32 v IDF se dá programovat v PlatformIO Úsměv

28-04-2019 22:48
Hm, nenašel jsem...

26-04-2019 18:00
Nevíte někdo v čem programovat ESP32 - IDF pod Win bez příkazové řádky?

16-04-2019 11:17
Ahoj vespolek, bavím se čtením signálu pro modelářské servo pomocí Microchip PIC s použitím CCP (capture every edge). ... a-ha, text je omezen na malou délku ...

09-04-2019 01:36
Prosim zahlasujte za moje projekty v Hackaday prize 2019 https://hackaday..
..cker/13133
Diky moc Mrknutí

23-02-2019 16:38
Už jsem ho našel Úsměv Ten zelený zákal je sviňa.

Sdílejte násRSS feeds

Hiearchie článků

Články: Vše ostatní / others

Magnetické držáky DPS - profi, ebay, aliexpress, 3D tisk
Bastlířům může pomáhat spousta pomocníků, udělátek a mezi ně patří i držáky plošných spojů. V tomto článku se podíváme na ty magnetické, ty profesionální, levné z ebay a aliexpress nebo si je můžete vytisknout na vaší 3D tiskárně. Článek vznikl na základě fotografie od pnoxi.

A článek máš?
Nevšední nadpis článku skrývá povídání o tom, jak recruiterka k bastlení přišla. V článku je vše. Od prvních pocitů, přes první neúspěchy až po první projekt.

[recenze] Zakázkový 3D tisk - sharplayers.cz
Na internetu jsem narazil na novou službu - zakázkový 3D tisk - a tak jsem se jí rozhodl vyzkoušet. Proč podobnou službu používat? Pokud nemáte vlastní tiskárnu či kamaráda/známého, nic jiného vám nezbude. Na druhou stranu, čas je drahý. Tak proč se trápit s něčím, co potřebujete jednou za čas.

Domoticz - Xiaomi roborock s50
Lukáš Beran (web, linkedin, google+, twitter, facebook) mi poslal návod, jak přidat robotický vysavač Xiaomi do služby Domoticz. Za zaslání článku děkuji.

11 let
Ano, právě dnes v 8:41:31 před jednenácti lety jsem založil stránku chiptron(wz.cz). Nejsou to kulatiny, ale i přesto se s vámi chci podělit, co se za poslední rok událo. Co se stalo za prvních deset let si můžete přečíst zde. V článku naleznete první loga, bannery, vzhled stránek.

Hello Ruby: dobrodružné programování
Projekt iMyšlení na twitteru zmínil knihu s názvem "Hello Ruby", přeloženou do češtiny, která si klade za cíl naučit děti logicky přemýšlet a to na základě připravených cvičení.

Celosvětový nedostatek pasivních součástek - rozbor, vysvětlení situace
Tento článek popisuje situaci na trhu pasivních elektronických součástek, zejména kondenzátorů, v roce 2018 a dříve. Článek se opírá o informace přímo od výrobců a distributorů. U některých informací/tvrzení nemůže být uveden zdroj, protože informace nejsou veřejně dostupné a jedná se o informace označené jako "důvěrné".

Postavte si vlastní vrtačku... jako Gabriela
Článek o stavbě vrtačky mi zaslala Gabriela R. Novotná za co jí velmi děkuji. Postavila jsem si ve volné chvíli vlastní mini vrtačku/brusku, a jelikož se mi (prý) celkem povedla, tak jsem k ní napsala i návod na stavbu :)

Nová forma informatiky na českých školách ze třech pohledů
Nápad na tento článek vznikl po přečtení článku "Není cesty zpět" v časopise Respekt 27.8. - 2.9. 2018. Cílem mělo být oslovení MŠMT, projekt iMyšlení, programohrani.cz a vytvořit tak článek na základě položených otázek a odpovědí. Nakonec jsou odpovědi oslovených subjektů tak výmluvé, že každé upravení by ztratilo vzácnou informační hodnotu. Proto zveřejňuji otázky a odpovědi bez jakýchkoliv korekcí. Významné pasáže odpovědí jsem zvýraznil.

chiptron - 10 let historie
20.12.2007 v 8:41:31. Nic vám to datum a čas neříká? Jasně že ne, ale v tento čas se začala psát historie jedné webové stránky – CHIPTRON. Deset let, co se zapsal do databáze webzdarma.cz požadavek na vytvoření stránky chiptron.wz.cz. Zajímá vás historie stránky chiptron? Pak čtěte dál ...

(Nejen) Vánoční dárky pro bastlíře a děti
Soupis zajímavých zařízení, stavebnic a výukových sad, které může přinést Ježíšek pod stromeček nebo je můžete dát jako dárek k narozeninám. Že je to moc brzo? Ale jděte, v nákupácích Vánoce už jsou. A než to přijde z Číny, bude to akorát. Napadají vás další dárky? Napište je do komentářů. V článku nejsou uvedeny ceny. Ty se často mění, zvláště na aliexpress a ebay.

OLED display 0.96" - SPI a I2C
Koupil jsem si tento hezký 0.96" OLED, který dokáže komunikovat pomocí tří nebo čtyř-drátového SPI nebo I2C sběrnici. Z výroby je display zapojen pro čtyř drátovou SPI komunikaci. Pro I2C komunikaci musíme přepájet několik odporů a znát I2C adresu zařízení.

Nástroje, udělátka a pomocníčci
Ať už bastlíte chvíli nebo nějaký čas, vždy vám začne při bastlení scházet něco, co byste opravdu potřebovali, ale nikdo to neprodává. Buď to nikoho nenapadlo vyrábět nebo by to udělátko bylo asi jenom pro vás. Tento článek by měl ukázat, co všechno se mi za ta léta bastlení hodilo nebo se hodilo to někomu jinému.

The Model Craft Collection - Pick&Place Tool
Neměl jsem v úmyslu před zakoupením této pomůcky dělat nějakou recenzi, ale když jsem horko těžko hledal nějakého českého prodejce, zjistil jsem, že ani neexistuje nějaká recenze tohoto užitečného nástroje. Musím uznat, že najít českého/slovenského prodejce je vážně složité. Osvědčený ebay nabízí pouze objednání z UK 280 Kč výrobek + cca 330 Kč poštovné. Ale po chvíli googlení jsem našel českého dodavatele - http://kitman.eprodavac.cz/ za 270 Kč + doprava (v době vydání recenze).

Electronica 2014 Mnichov
Krátký článek s fotografiemi z veletrhu Electronica 2014 v Mnichově. Kdo co nabízel a kdo co ukázal. Raspberry Pi B+ a A+, BitScope, Osciloskopy, simulátory elektronických zapojení, Spektrální analyzátory, MultiSim, LaunchPad MSP430, STM Nucleo, BeeProg, Oculus Rift, Atmel AVR

Nákup na farnell.com přes rothsware.cz
Chcete si nakoupit na http://farnell.com? Zkuste objednávku zadat přes oficiální distributora http://rothsware.cz/ . Naprostá spokojenost.

Code Composer™ Studio v6 - recenze/review
Krátká recenze na nově vydanou verzi vývojové studia od Texas Instrument - Code Composer™ Studio (dále jen CCS) v6 oproti starší verzi 5. <#EN>This is short review about the new version of Code Composer™ Studio (next only CCS) - version 6 opposite version 5.

19 vývojových kitů do 1000Kč přímo od výrobců / 19 development boards to 30£ from manufacturer
Seznam zajímavých vývojových kitů (development board) přímo do firem jako jsou Atmel, NXP, ST Microelectronics, Texas Instruments, Microchip a Freescale do 1000Kč (podle farnell.com). Je zde zmíněna výbava kitů a u některých produktů i periferie samotného mikrokontroléru. Naleznete zde vývojové kity jako ATMEGA1284P-XPLD, MSP-EXP430G2, EK-TM4C123GXL, STM32F429I-DISCO, LFEBS12UBLAB, FRDM-KL46Z, FUBARINO MINI CHIPKIT, LPCXPRESSO a spoustu dalších. Jsou tu vývojové kity pro 8bit, 16bit i 32bit mikrokontroléry. Pokud kliknete na obrázek, budete přesměrování na eshop, kde ho můžete zakoupit. <#EN>This is list of development boards from company as Atmel, NXP, ST Microelectronics, Texas Instruments, Microchip and Freescale to 30£ (by farnell.com). In this article is written overview a products and periphery of some microcontrollers. You can find development boards as ATMEGA1284P-XPLD, MSP-EXP430G2, EK-TM4C123GXL, STM32F429I-DISCO, LFEBS12UBLAB, FRDM-KL46Z, FUBARINO MINI CHIPKIT, LPCXPRESSO and more others. There are the development boards for 8bit, 16bit and 32bit microcontrollers. If you click on picture, you will be redirected on eshop, where you can buy it.

Upozornění

Administrátor těchto stránek ani autor článků neručí za správnost a funkčnost zde uvedených materiálů.
Administrátor těchto stránek se zříká jakékoli odpovědnosti za případné ublížení na zdraví či poškození nebo zničení majetku v důsledku elektrického proudu, chybnosti schémat nebo i teoretické výuky. Je zakázané používat zařízení, která jsou v rozporu s právními předpisy ČR či EU.
Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva.
Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ.